Uszkodzone pamięci RAM DDR4

Witam testuję kości ram bo kom się wyłączał podczas grania test trwa to już wiadomo że pamięci uszkodzone i można reklamować ??

wyłącz xmp i sprawdź ponownie

1 polubienie

a jak wyłączę profil xmp i znowu to samo będzie to pamięci uszkodzone i nie można z tym nic zrobić ? tylko reklamować .

Tak, pamięci maja gwarancje dożywotnie.

Jak to nie pomoże, to testuj pojedynczo kości.

jak wyłączyłem xmp nie ma błędu … co dalej z tym robić ?

To znaczy, że wszystko jest sprawne, tylko nie lubi overclocku :wink:
Możesz próbować reklamować, ale producenci RAM nie dają gwarancji podkręcenia sprzętu, a procesory Intela mają wręcz zapis, że łamie to ich warunki gwarancji (o ironio - nawet procesory z K na końcu) :wink:

profil xmp to jest przydzielone od producenta i mają tak pracować…

Tutaj masz bazowe taktowania pamięci wedle specyfikacji DDR4

Profil XMP to teoretycznie bezpieczne wartości dla ich OC, jakie sprawdził producent pamięci, ale nie ma gwarancji, że to zadziała. Poza wartościami maksymalnymi każda pamięć jest też opisana tymi bazowymi i tylko te bazowe są gwarantowane.

Ale możesz się skontaktować ze sprzedawcą, opisać sytuację i się dowiesz czy jest sens wysyłać, a jak poleci wysłać, to daj znać czy reklamacja została pozytywnie rozpatrzona, bo sam jestem ciekaw.

już pisałem do sprzedawcy, tylko ciekawi mnie to ze działało wszytko ok było na profilu xmp , ostatnio wgrywałem najnowszy bios płyty głównej 1.30 ma to jakieś znaczenie ?

Już nic z tego nie kumam robiłem bez xmp nie było błędu, na nowo włączyłem xmp i teraz też nie ma błędu o co tu kaman ?:thinking:

jeździć, obserwować

dla upewnienia się wiesz że test pamięci powinieneś robić pojedynczo najlepiej przez noc ?

Jestem po testach całą noc jedna i druga kość osobno sprawdzona zero błędów, to już nic nie kumam skąd te błędy w/w…

Komputer dostał okres :wink: