Uszkodzone pamięci RAM - naprawa?

Witam!

Nie wiem co się stało z ramami (GR667D264L5/2G DDR2 2GB PC2-5300 DIMM) ale uległy uszkodzeniu, komputer szaleje restartuje się, wyrzuca BlueScreeny.

Moje pytanie czy da rade je jakoś naprawić, zregererować lub coś w tym rodzaju (brak uszkodzeń zewnętrznych oraz nadpalonych styków) bez jakiś wygórowanych kosztów?

Nie wiem gdzie były kupione bo dostałem je od znajomego i do dziś działały poprawnie.

Pierw dla pewności zrób test MemTestem, jak są uszkodzone to na gwarancje.

Pamięci się nie naprawia. Pamięci się wymienia na nowe :stuck_out_tongue:

Jesteś pewien? Może poczytaj np. tu: http://www.goodram.com/60

Tak jak w regulaminie gwarancji: Musi je dostarczyć osoba która kupiła, fakturę zakupu itd.

Ja nie mam nic z tych rzeczy.

Popieram wypowiedź kolegi - pamięci RAM się nie naprawia jeżeli są na gwarancji to należy je oddać w celu wymiany na nowe albo zażądać gotówki. Naprawa o ile była by możliwa to moim zdaniem nie opłacalna.

Wypaliłem na płytke program “Ultimate Boot CD” porobiłem testy ram wszystkimi zawartymi na płycie programami

Żaden nie wykrył błędów…

Obecnie komputer uruchomiony na tych ramach i na razie nie ma problemów (zmieniłem w biosie taktowanie ram było ustawione 667 przestawiłem na mniejsze) może to pomogło? W razie problemów wrócę z Editem.

Przyczyny przez ciebie oisane mogą także wskazywać na zasilacz, albo przegrzewający się CPU. Napisz jakie masz temperatury, napięcia (najlepiej mierzone miernikiem) i zasilacz.

Właśnie wywaliło mi BlueScreen.

System wystartował na nowo i pokazało sie okienko w którym były następujące informacje:

Rozumie ktoś coś z tego?

Zasilacz? hmm… ale ramy sprawdzane na innym komputerze i to samo po jakimś czasie pracy BlueScreen (system win xp pro sp3)

co do temperatur wątpię żeby się przegrzewało coś… na bieżąco sprawdzam temperatury w programie Everest wszystko jest w normie od 34C do 41C max

A co do napięć to nie mam miernika a inaczej nie wiem jak sprawdzić :frowning:

z tym miernikiem chodzi o to że płyta główna może przekłamywać napięcia

Więc w jaki sposób sprawdzić te napięcia żeby dostarczyć tych informacji na forum?

przecież qwerty01 ci powiedział, miernikiem

Chyba napisałem że nie posiadam miernika.

I pytam w jaki inny sposób to sprawdzić

Nie ma innego sposobu na zmierzenie napięcia. Jeśli “grzebie” się nawet tylko od czasu do czasu przy komputerze, to warto sobie sprawić miernik, wystarczający do tego celu można kupić już za kilkanaście zł.