Uszkodzone pliki JPG, zdjęcia - można naprawić?


(Alan Elektro) #1

Witam!

mam takie oto zdjęcia JPG na pendrive:

http://hotfile.com/dl/14335627/f6baeab/ ... e.rar.html

(aby obejrzeć proszę ściągnąć je oraz wypakować np. Winrarem)

Proszę zerknąć na to że można pobrać z nich bez problemu informacje EXIF, oraz poprawnie wyświetlana jest miniaturka obrazu, natomiast obraz w pełnej rozdzielczości nie jest poprawnie wyświetlany.

Czy byłaby możliwość naprawy tych zdjęć? w żadnym z programów graficznych nie są dobrze wyświetlane. Nie mam ich na karcie pamięci już długo, miałem na pendrive, w sumie to nie mój sprzęt.

Prosze jednak nie doradzać odzyskiwania PC Inspector z oryginalnego nośnika gdzie zostały zapisane zdjęcia, - takowego nie posiadam (nośnika). Także pytam tylko czy coś z tymi zdjęciami można zrobić.

Jak widać jest część zdjęcia a reszta jest zniekształcona, zdjęcie po kompresji RARem ma praktycznie ten sam rozmiar więc wszystkie informacje w pliku o zdjęciu i budowie zdjęcia są zapisane. Natomiast są problemy z kolorowaniem, i innymi "szumami", prosze zobaczyć :slight_smile:


(Ogry5000) #2

nie wiem czego to wina ale mój brat na SE miał zdjęcia na karcie pamięci i były wyświetlane powiedzmy do połowy a potem tylko szarość bądź też nakładały się jedne na drugie, wyświetlane były tka na telefonie jak i na kompie, jednakże gdy przez telefon zgrał je na pamięć telefonu wszystko się naprawiło, nie mam pojęcia czym to było spowodowane, wiem że to nie rozwiązanie ale możesz pokombinować coś w tym kierunku


(Alan Elektro) #3

no tak, ale jak mam tylko te zdjęcia do dyspozycji? :slight_smile:


(marcin82) #4

Raczej tego nie naprawisz. Być może miniaturka jest tworzona najpierw podczas zapisu, potem powstały jakieś błędy przy zapisie obrazu. Miałem bardzo podobnie, gdy kilkadziesiąt zdjęć z uczelni przenosiliśmy o zgrozo ... na dyskietkach :slight_smile: Efekt był identyczny.


(Alan Elektro) #5

a w pliku jpg jest wbudowana miniaturka?


(marcin82) #6

Zajrzyj tutaj:

http://forum.pcarena.pl/systemy-operacy ... mb-db.html (szczególnie drugi link w treści wątku).


(Alan Elektro) #7

to nie zrobie już nic z tymi zdjęciami?

w folderze nie ma pliku od miniaturek, nie było thumbs, to o tym wiem że tam sa miniaturki przechowywane.

-- Dodane 07.10.2009 (Śr) 20:56 --

http://www.impulseadventure.com/photo/f ... photo.html

zobaczcie na to. Może tym się uda?