Uszkodzone pliki jpg


(Magdalena Gajda) #1

Witam,

bardzo proszę o pomoc. Tegorocznego sylwestra spędziłam w Paryżu, oczywiście nie obyło się bez zdjęć. Zdjecia robiłam głównie telefonem, zapisane były na karcie Micro SD, zdjęcia oglądałam tego samego dnia na telefonie i wszystko bylo super. Problem zaczął się kiedy wróciłam do domu i chciałam je otworzyć na komputerze. Otwierając zdjecia w picassie wyskakuje nieprawidłowe zdjecie, a w galeri fotografi systemu Windows , że "Nie można wyświetlić tego obrazu w galerii fotografii, ponieważ ten plik jest pusty". I tak w ten sposób nie mogę otworzyć prawie wszystkich zdjęć które zrobiłam. Pliki są zapisane w formacie jpg, jednak wyskakuje że jego rozmiar to 0 bajtów. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ zależy mi na tych zdjęciach.


(Starchris) #2

No a w telefonie możesz nadal bez problemu przeglądać te zdjęcia, czy telefon też je widzi jako uszkodzone ?


(Magdalena Gajda) #3

W tej chwile telefon też je widzi jako uszkodzone, w dodatku niektóre zdjęcia zrobione dużo wcześniej np. z wakacji które byly zapisane na tej karcie też są uszkodzone, nie wszystkie ale kilka z nich nie da się odczytać


(Xanthia) #4

Spróbuj tego - http://www.dobreprogramy.pl/Digital-Ima … 11446.html


(Starchris) #5

Jeśli włożysz kartę do innego telefonu (chyba, że już próbowałaś) i tam też te zdjęcia będą widziane jako uszkodzone, to najprawdopodobniej sama karta uległa uszkodzeniu, co NIE musi oznaczać, że zdjęcia też uległy uszkodzeniu. Wtedy trzeba będzie spróbować właśnie odzyskiwania danych.


(Magdalena Gajda) #6

Po włożeniu karty do innego telefonu wyświetlane są tylko te zdjęcia które nie uległy uszkodzeniu.


(Starchris) #7

No właśnie nie możemy powiedzieć, że zdjęcia uległy uszkodzeniu, bo tego nie wiemy. Jeśli karta jest uszkodzona, to wysyła błędne informacje do urządzenia końcowego i dlatego te zdjęcia są widoczne jako uszkodzone (bo takie informacje dostaje urządzenie końcowe), co absolutnie nie musi oznaczać. że same zdjęcia też uległy uszkodzeniu.

Próbowałaś już tym programem, który Xanthia Ci proponowała ?


(Magdalena Gajda) #8

Próbowałam programu DIR, lecz nic nie pomogło. Teraz wszystkie zdjęcia które otwierają się prawidłowo przeniosłam z karty SD na komputer, a na karcie zostawiłam tylko nieotwierające się zdjęcia i próbuje jeszcze raz probramu DIR .


(Starchris) #9

Jeśli nic nie da, to popróbujmy innymi programami

http://www.dobreprogramy.pl/PC-Inspecto … 11565.html

http://www.z-a-recovery.com/download.htm

http://www.dobreprogramy.pl/BadCopy-Pro … 12130.html

Jeśli dalej pliki będą nie odzyskane, a rzeczywiście Ci na nich bardzo zależy, to może nie obejść się bez wizyty w jakimś specjalistycznym serwisie.


(Magdalena Gajda) #10

DIR nic nie pomógł, zdjęć nadat nie da się otworzyć . część z nich nakłada się na siebie albo widać tylko kawałek a reszta zdjęcia jest szara.

Dodane 03.01.2013 (Cz) 15:35

Będę próbowała tych programów może coś pomoga. Bardzo zależy mi na tych zdjęciach więc będe próbowała wszystkiego. A w jakich serwisach mogą mi to zrobić??


(Starchris) #11

Praktycznie w każdym serwisie komputerowym. Wezmą kartę i nawet na miejscu powinni wykonać na szybko diagnozę wstępną. Jeśli masz możliwość, to zapytaj się znajomych lub poszukaj w internecie opinii o danym serwisie, bo możesz trafić na pseudo serwis, który zaszkodzi, a nie pomoże. Rzadko się to zdarza, ale dla pewności upewnij się jeśli możesz.


(Magdalena Gajda) #12

Wielkie dzięki za pomoc :slight_smile: