Uszkodzone pliki pobierane przez sieć

Mam pytanie do osób znających się dobrze na rzeczy. Mam następujący problem w Windowsie XP. Podczas pobierania plików z internetu niemal za każdym razem pliki te są uszkodzone. Nie ma znaczenia przez jaką przeglądarkę się ściąga. Na Internet Explorer, Firefoxie i Operze jest tak samo. Podczas uruchamiania ściągniętego pliku rar wyświetla się komunikat, że archiwum jest uszkodzone. Podczas uruchamiania ściągniętego pliku instalacyjnego instalator się nie uruchamia bo jest uszkodzony. Nawet ściągnięta mptrójka tnie się niemiłosiernie podczas odtwarzania, a zdjęcia czasami ładują się poprzecinane kolorowymi paskami, tak że nie całe zdjęcie widać. Co więcej antywirus Avast nie może się zaktualizować gdyż na końcu aktualizacji wyświetla się, że definicje niepoprawne, że jakieś uszkodzenia podczas transferu. Strony internetowe wyświetlają się poprawnie. Niczego niepokojącego w tej kwestii nie zauważyłem. Pobieranie plików z sieci lokalnej jest nietknięte. Tu jest wszystko ok. Problem jest tylko przy internecie. Co może być przyczyną? Czego to jest objaw? Jak to naprawić? Pytam o rady z pominięciem reinstalacji Windowsa. Z góry dziękuję za wskazówki.

Poczytaj Przyjacielu :slight_smile: http://forum.cdrinfo.pl/f5/sciagniety-zalacznik-uszkodzone-archiwum-jest-rozwiazanie-32452/

Niestety nie mogę poczytać tego bo link przez Ciebie dodany nie działa. Przynajmniej mi żadna strona się nie otwiera. :confused:

stxt , wypróbuj jakiś akcelerator pobierania plików.

Polecam -> Download Accelerator Plus.

Nie masz może przypadkiem firewalla nvidii ?

Tak mam firewall nvidii. Jest na pozycji off czyli niby wyłączony. Jakoś się sam zainstalował. Pewnie z jakimiś sterownikami bo specjalnie tego nie instalowałem. A co ma do rzeczy ten firewall?? Jeśli coś wiesz to powiedz. Generalnie mam firewalla nvidii ale jest niby wyłączony.