Uszkodzone pliki systemowe


(Wolf Story) #1

Windows odmawia współpracy i się nie włącza, pojawia się napis informujący, że plik 'boot.ini' jest uszkodzony, a następnie, że "windows/system32/config" również jest uszkodzony. Podczas uruchamiania płyty Windowsa i próby instalacji wyświetlają się te same informacje. W biosie jest zaznaczony cd-rom jako first boot device, wiec powinno działać. Z czym jest problem?


(Longhorn2009) #2

Skoro CD-ROM na pierwszym miejscu masz ustawiony, to tylko wkładasz płyte z systemem, na wezwanie o dowolny klawisz wciskasz coś i zgodnie z tym co podaje instalator instalujesz system, nie naprawiasz (chyba na drugim ekranie trzeba wtedy dać ESC). Potem usuwasz partycje C i tworzysz od nowa w NTFS. Dalej już łatwo.


(Wolf Story) #3

właśnie problem w tym że instalacja nie włącza się. Jest płyta z windowsem w środku, cdrom ustawiony jako first boot device, potem pojawia się komunikat o naciśnięciu dowolnego klawisza. Wciskam. Instalacja windowsa nie włącza się, tylko tak jakby dalej próbuje się uruchamiać windows i wyskakują powyżej opisane błędy. Próbowałem też zainstalować Linuxa, ale było dokładnie to samo.


(Longhorn2009) #4

A Linux w ogóle wystartował z płyty czy nie?

Bo jak nie to jest coś nie tak z napędem, ew. z płytami od Windowsa i Linuksa.


(Reinsx) #5

Na 100% klawiatura USB, jeśli ci w BIOSie działa (to dziwne) poszukaj opcji USB keyboard suport i włącz ją. jeśli to dalej nie pomoże jak możesz zdobyć klawiaturę PS2 to na niej spróbuj. Jest jeszcze opcja że CD-ROM wyeksploatowany.


(Wolf Story) #6

hmm. no rzeczywiście włączenie tej opcji w biosie pomogło. Do głowy nawet by mi nie przyszło. Dzięki!