Uszkodzone pliki

kilka dni temu wyskoczył mi komunikat że mam uszkodzony plik

bad1wy.jpg

i usunałem z dysku za pomocą dodaj/usuń programy ale te pliki zostały i usunąłem je do kosza lecz z kosza ich nie mogłem usunąć bo był error że jakaś osoba używa ten plik i przywróciłem z kosza lecz ikona kosza została informująca o tym że kosz jest pełny jak jest pusty. czy czeka mnie format ? co mam zrobić ?

a przeinstalowywałeś Operę ?

zrób to w trybie awaryjnym (przy włączaniu kompa trzymaj F8 )

w normalnym trybie plik stawiałby opór :slight_smile:

Najpierw restart do Trybu awaryjnego, jak pisał kolega BUNIO :

Spróbuj dwóch sposobów:

:arrow: Pierwszy

Wyrzuć jakikolwiek plik (np. stwórz nowy folder) do Kosza i opróżnij go ponownie.

:arrow: Drugi

start -> uruchom -> regedit

Odszukaj klucz

I sprawdź, czy po prawej stronie są następujące wartości:

dla Default

dla Empty

dla Full

Jeśli nie, klikasz na kluczu prawym guzikiem myszy i klikasz Modyfikuj , po czym wklejasz w/w wartości dla odpowiedniego klucza.

A Operę odinstaluj (po czym usuń jej katalog) i zainstaluj ponownie w normalnym trybie. Powinno pomóc.

Spokojnie, nie takie rzeczy się robiło :wink:

Sprawdż komp antywirusem,to mogą być objawy działania wirusa uszkadzającego pliki .exe według jakichś kryteriów,nazwa zaczynająca się na jakąś literę,charakterystyczny rozmiar,ja spotkałem się z wirusem (nie u siebie),który uszkadzał plik exe Total Commandera,program meldował uszkodzenie i zamykał się,dopiero po usunięciu wirusa i przeinstalowaniu programu wszystko wróciło do normy

Tylko czemu nie zastosowałeś się do zalecenia systemu?

Może od tego należało zacząć zamiast:

Poczytaj na ten temat

I, na wszelki wypadek, wyczyść rejestr :smiley:

niestety nic nie pomogło :confused:

a gdy uruchamiam winde to mi skaner skanuje te pliki w koszu są to pozostałości po operze i ich jest pełno i przerywam skanowanie…

A do trybu awaryjnego wejść sie nie da bo jest czarny ekran i czekam 10 min i nic :[ więc nie wiem co jest

Poczytaj/zastosuj:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=10662

Jeżeli nie możesz wejść w tryb awaryjny, to wykasuj zawartość kosza z poziomu konsoli odzyskiwania

O konsoli poczytasz tu:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

BTW

A czy w tle nie chodzi żaden proces Opery?

Jeśli tak, to wystarczy go ubić i dopiero wtedy kasować pliki…

Poczytaj - KLIK

Wejdź w konsolę odzyskiwania i później napraw system poleceniem chkdsk /r

Juz wszystko jest wporządku poprostu dużo było plików z błędami i skaner chyba z 30 min skanował dzisiaj to przeczekałem i jest ok. Dzieki za pomoc!