Uszkodzone recovery disk - jak odzyskać system

laptop acer, płytka recovery uszkodzona sys, vista, co robić ?

Możesz spróbować odzyskać dane z płyty Recovery tym: http://www.dobreprogramy.pl/Unstoppable … 13084.html

albo zadzwonić na infolinię producenta laptopa i zamówić płytkę Recovery odpłatnie (to chyba jest tylko koszt nośnika + wysyłka)

Ja widzę dwie możliwości:

  1. Kontaktujesz się z serwisem albo działem wsparcia technicznego producenta laptopa. Albo skontaktuj się ze sklepem, w którym zakupiłeś sprzęt.

  2. Załatwiasz płytę z Windows i instalujesz system z użyciem klucza, który znajduje się na naklejce pod spodem laptopa. Szczegóły w tematach problem-funkcja-recovery-t495125.html?hilit=asus#p3117053 uszkodzony-plik-factory0-fpt-jak-odzyskac-system-t490387.html (tutaj jest opisany podobny przypadek jak Twój). Bardzo dokładnie przedstawiam drugą metodę w poniższym cytacie, patrz “Druga możliwość - instalacja czystej kopii systemu (czystej, pozbawionej dodatków producenta)”. Aha, w poniższym cytacie piszę o Windows 7, ale w przypadku Vista wszystko jest na 99% podobne. Jeżeli zrozumiesz o co chodzi z tą metodą w przypadku Windows 7, to poradzisz sobie z zastosowaniem tej metody do Windows Vista i odwrotnie.

witam najlepiej jest zrobić kopie obrazu dysku ‘‘C’’ na dysk ‘’ D’’ a później można go otworzyć.

Dokładnie, wówczas kopia działającego systemu jest na dysku i “czeka sobie” w razie gdyby coś się zepsuło. Przy aktualnych rozmiarach dysków to nie problem trzymać obraz systemu na partycji obok.

Pozdrawiam.