Uszkodzone Sektory dysk IBM 40GB

Witam :slight_smile:

Mam problem z dyskiem twardym, ponieważ chyba pojawiły się uszkodzone sektory Nie mogę odczytać plików z partycji FAT32, dysk zaczyna dziwnie buczeć, i pomaga tylko reset. Próbowałem CHKDSK wykrył uszkodzone pliki i na chwile obecną pomogło. Lecz przy formatowaniu dysk zaczyna z powrotem dziwnie buczeć i Proces Formatowania zatrzymuje się w miejscu ;-( Czy są jakieś programy, które eliminują uszkodzone sektory? Mój dysk to 40GB IBM IC35L040AVER07-0

Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

polecam program HDD Regenerator,który naprawia uszkodzone sektory

Skoro pojawiają sie bad sektory to już początek końca twojego dysku.

Bad sektor pojawia sie najczęściej z obluzowania tależy (łożysk z czasem sie scierają), dysk musi częściej korygować ustawienie ramienia i zdażają sie żę głowica uderzy o powieszchni tależa i powstanie bad sektor.A te dziwne warczenie to prawdopodobnie wibracje spowodowane złużytą mechaniką dysku twardego.

Witam

Są programy które potrafią wydzielić z dysku twardego część (ominąć uszkodzoną część).

Polecam program PART (wydzielimy dokładnie który sektor,cylinder).

Jeśli się to uda(najważniejsze żeby BADów nie przybywało) i tak trzeba pomyśleć o nowym HDD bo nie wiadomo jak długo pociągnie HDD.

Jeśli twardy dysk jest na gwarancji, czy uszkodzone sektory są podstawą do reklamacji (wymiany dysku) ?

Czyli czeka mnie wymiana dysku twardego :o Jaki dysk twardy polecicie tak do 300zł (ATA100) 8)