Uszkodzone wejście Audio

Witam. Ostatnio kumpel dostał starszy PC od brata, do słuchania muzyki itd. Wszystko było git, znalazłem mu sterowniki po jakimś czasie, ale on ma uszkodzone wejście audio. Z tyłu tam gdzie są 3 miejsca na audio,mikrofon i coś jeszcze to w tym pierwszym gdzie ma podłączyć audio ma coś “wrypane” i to coś przeszkadza wsłuchaniu muzyki. Przez to coś co jest w środku i nie da się wyjąć muzyka wydobywa się z 1 głośnika. Czy da się jakoś po prostu zmienić aby w miejscu mikrofony było audio a tam gdzie audio mikrofon ? Lub czy są w ogóle jakieś inne sposoby. Oczekuje poważnych odpowiedzi a nie krytykujących mnie lub coś w tym stylu. Pozdrawiam

co to znaczy “w tym pierwszym gdzie ma podłączyć audio ma coś “wrypane”” ?

w sensie jakiś przedmiot jest w środku tego wejścia ?

jeśli tak - to czy nie można tego wyjąć…? jak to “coś” wygląda ?

proponuje zakup karty dźwiękowej na pci niewielki koszt, najprostsze i najszybsze rozwiązanie problemu. Pozdrawiam

Dodane 28.06.2010 (Pn) 18:46

niestety kolego wejście na mikrofon jest wejściem input czyli wprowadza dźwięk do komputera nie da rady zrobić żadnej podmianki

coś tam jest w środku… coś jak by takie od słuchawek ta końcówka ale taka mała . wyjąć się nie da… czyli lipton , a czemu nie działa dźwięk gdy podłącze do cd-romu ? powinien chyba być ,ale niestety nie ma.

A kabelek z napędu do płyty głównej jest? I nie mam na myśli taśmy IDE tylko takie ustrojstwo

MPC2.jpg

I jak mówi przemo123456 , najlepiej kupić jakiegoś taniego urzywańca i mieć z głowy :wink:

Mam juz takie cos ,ale nie wiem z deka gdzie to podlaczyc do plyty glownej. Plyta glowna to ECS K7SOM+ .prosze o jakies zdjecia? lub dokladna instrukcje

Te wyjście przy napędzie działa tylko wtedy jak jest odtwarzana płytka z muzyką :wink:

PS. Kartę dźwiękową na PCI kupisz już za 10zł , to moim zdaniem najlepsze wyjście.