Uszkodzone wejście słuchawek na front panelu

Obudowa Zalman Z3 plus. Od jakiegoś czasu mam problem z podpinaniem słuchawek pod front panel, działają po powyginaniu kabla na rózne strony (niestety wejście na jack jest strasznie poluzowane i normalnie nie łączy), zdejmowałem przed chwilą cały front panel, rozkręcałem go, troche go popchnąłem do tej płytki z tworzywa i łatwiej złapać (wczoraj to trzeba było minute tryhardować). Pewnie nie ma możliwości naprawy tego bez oddawania obudowy do serwisu? Wiadomo trochę to nie na ręke. Była by opcja zakupu karty dźwiękowej, która miałaby dwa wejścia na tyle na słuchawki (dołoze sobie przedłużke na jacka) i głośniki tak żebym nie musiał sobie wchodźić w mikser i wyłączać głośników i włączać słuchawki? Mam też wejście w monitorze, ale właśnie traktuje go równolegle do tylnego wyjścia na głośniki przednie i nie mogę używać obydwu na raz - przy jednym włączonym w systemie drugie musi być wyłączone. Karty dźwiękowej w stylu usb bym nie chciał, bo jednak obawiam się syfnego dźwięku. Myślałem nad jakimś xonarem dg asusa, tylko czy to jak kolwiek pomoże? Zakup złącza na front panelu pewnie niemożliwy?