Uszkodzone wyjście minijack

Pewnego razu,normalnie używając słuchawek, jakoś uszkodziłem wyjście minijack. Od tej pory działa tylko prawa słuchawka, jednak gdy dociskam wejściem lekko w stronę prawą, dźwięk w lewej powraca.

I tu pojawia się moje trochę bezsensowne pytanie. Czy ktoś wie jak za pomocą igły zmanipulować stykami by wszystko działało? :smiley:

Na początek sprawdź czy z innymi słuchawkami będzie tak samo, może być że oberwany jest kabel we wtyczce. Jeżeli okaże się że faktycznie obruszone jest gniazdo, nie próbuj żadnych manipulacji z igłą, możesz uszkodzić wyjście

audio.

Napewno 4 para słuchawek jest w porzątku. Skoro działają po minimalnym naciśnięciu/dociśnięciu to czemu by nie spróbować? Na gwarancje wolałbym nie oddawać, ponieważ ostatnim razem gdy coś z matrycą się stało.Czekałem miesiąc na telefon który samemu mógłbym naprawić w 2 dni, znajdując odpowiednią matrycę i czekając aż do mnie przybędzie. No to pytam, czy da się coś zrobić czy musze liczyć się z tym że telefon przeleży 2 tygodnie i dopiero ktoś się nim zajmie?

No to Ci odpowiedziałem. Nie napisałeś ani słowa że sprawdzałeś z innymi. Uprzedziłem Cię również że grzebiąc igłą możesz uszkodzić wyjście audio, wtedy d…a blada!.

Do tej pory próbuje i nic sie nie dzieje, ni lepiej, ni gorzej. :mrgreen:

Wymiana gniazdka !

-lub oblutowanie na nowo jeżeli obruszone. Sam nie zrobi.