Uszkodzone zdjęcia .jpg z telefonu ważą po 15 GB

Witam mam problem z przerzuconymi zdjęciami z mojego Samsunga S8+ . Zdjęcia nie były na żadnej karcie SD lecz w pamięci telefonu. Przenosiłem je na komputer w celu zarchiwizowania i po przeniesieniu żadne ze zdjęć czy filmów nie działa… Komputer nie może otworzyć plików a we właściwościach widzę wszędzie to samo że plik waży na dysku 4,00 KB a rozmiar jego to 15,9 GB i każde zdjęcie czy film tak samo.
Czy da się naprawić te uszkodzone pliki na komputerze jakimś programem albo w inny sposób czy już przepadły?

Niestety przywracanie z dysku nie wchodzi w grę bo fotki były w galerii aparatu w pamięci telefonu.

Ktoś spotkał się z takim problemem?

To już chyba 3 identyczny temat w tym tygodniu. Czy to ty zakładasz nowe, czy problem jest jakiś globalny? Może jakiś bug androida?

To mój pierwszy post. W innych widziałem, że wszystkim polecali aby przywróć dane z karty SD lecz ja niestety jej nie posiadam. Jeśli jest jakiś temat w którym jest odpowiedź proszę o podesłanie bo na prawdę chciałbym odzyskać utracone pliki

W żadnym temacie nie było rozwiązania. Jaka to wersja androida, czy masz włączone szyfrowanie pamięci?

Android 9, raczej szyfrowanie pamięci jest wyłączone, jak mogę to sprawdzić?

Menu zabezpieczenia i szyfrowanie danych? :stuck_out_tongue_winking_eye: Nie wiem, nie mam andka pod ręką. Gdzieś w ustawieniach na pewno.

No własnie przeszukałem całe ustawienia i nie znalazłem, nawet włączyłem opcje programistyczne i również nie ma ustawień od szyfrowania danych… Również wyszukiwarka w ustawieniach nic nie znalazła na hasło: “szyfrowanie” czy “zabezpieczenia”.

Z tego co się orientuję, to aktualne Androidy mają szyfrowanie w standardzie.

Nic raczej nie zrobisz z tymi uszkodzonymi plikami na dysku. Jeśli nie masz zdjęć w chmurze googla (warto sprawdzić, bo backup chyba automatycznie się włącza), to jesteś ugotowany.

No właśnie obawiam się, że pozostały tylko te uszkodzone pliki zdjęć i filmów, które posiadam na komputerze w folderze… Nie spodziewałem się, że pliki mogą się w taki sposób uszkodzić pierwszy raz się z czymś takim spotykam.

Nic nie zrobi, ja od 10 lat trzymam fotki w chmurze, i czekam na mistrza. Nagrałem płytę w trybie live, i nie sprawdziłem…Taki jestem mądry i taki głupi. Niby są, mają rozmiar, ale nic nie działa.