Uszkodzony Android w tablecie?

Nie wiedziałam gdzie to dać więc z góry przepraszam za pomyłkę :x

Witam.

Niedawno mój tablet zaczął trochę mulić mimo że było na nim mało zainstalowanych aplikacji

więc postanowiłam przywrócić ustawienia fabryczne.

Weszłam w : Ustawienia -> Przywracanie ustawień fabrycznych i dałam zresetuj tablet.

Tablet zresetował się i jak zawsze najpierw pokazało się logo ZIIO a potem

logo ZII Powered i na tym zatrzymuje się ładowanie systemu :confused: Próbowałam również podłączyć tablet do

komputera ale że tablet miał wyłączone debugowanie USB to komputer mi nie wykrył tabletu :confused: Czy jest

jeszcze szansa naprawić tablet z uszkodzonym Androidem? I czy w domowych warunkach udało by mi

się naprawić tablet? Pisałam do serwisu komputerowego ile by kosztowała naprawa systemu w tablecie

i powiedzieli mi od 50 zł do 100 zł w zależności jak bardzo jest uszkodzony. Jako że ja jestem niedoświadczona

i nie uda naprawić mi się tabletu w domowych warunkach to będe zmuszona go oddać do serwisu

ale boje się że naprawa może kosztować więcej niż tablet jest warty :confused:

nie wiem jak jest w tabletach, ale w telefonach z androidem możesz zainstalować androida z karty pamięci, po ściągnięciu odpowiedniej wersji androida wgrywasz plik na kartę potem wsadzasz ją do urządzenia i odpalasz urządzenie w taki sposób by wejść do biosu nie wiem jak to u ciebie się wchodzi to jest na pewno jakaś kombinacja klawiszy podczas startu tableta

jak byś podał dokładny model to by było wiadome coś więcej

Poszukaj sposobu na Hard Reset, czyli za pomocą przycisków dostępnych zresetowanie ponowne Androida. Jeśli nie było zmieniane oprogramowanie w żaden sposób to nic się nie zapłaci za naprawę gwarancyjną.

To jest tablet Creative Ziio

  • Parametry techniczne Creative Ziio 7:

A więc tak:

pobierz firmware stąd: http://support.creative.com/downloads/?h=7

podłącz tablet do komputera i uruchom pobrany plik.

FAQ: http://www.creative.com/getstarted/ziio … sp#faq_0_8

Powinn o wgrać nowego Androida i całkowicie zresetować tablet.

Dodane 03.01.2013 (Cz) 13:37

Dodatkowo znalazłem jak wejść w recovery: http://support.creative.com/kb/ShowArti … ?sid=94874

To nie musi być android kompletnie do tego tabletu…

Może być np. Z Manta , GoClever , Lark itp. itd.

Masz w linku oficjalnego Androida do swojego tabletu.

Musi być :stuck_out_tongue: chyba, że chcesz uwalić urządzenie :wink:

Dałam “+” Tak jak było na stronie tabletu i wyskoczyło mi “Invalid SD card”

Jeszcze nie mam karty pamięci.

Czyli mam rozumieć że żeby uruchomić tryb Recovery muszę mieć kartę SD?

Włóż, być może recovery w twoim tablecie wymaga karty pamięci.

Da się jakoś to obejść bez karty pamięci? :roll:

Reinstaluj firmware. To raczej na pewno pomoże. Jak nie to do serwisu na gwarancje (jak jeszcze jest).

Właśnie kupiłam kartę pamięci micro SD ale nie mam jak wrzucić instalki

@EDIT@ Nie ma to jak znaleźć stary telefon który obsługuje micro sd :stuck_out_tongue:

@EDIT@ Telefon niestety odmawia współpracy :frowning:

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak wrzucić instalkę na kartę micro SD?

  1. Kupić przejściówkę microSD <-> SD i nagrać w aparacie foto o ile aparat jest widziany w systemie jak pendrive

  2. Kupić czytnik kart pod usb

Właśnie wrzuciłam instalkę androida na kartę pamięci i nic :confused:

Coś takiego wyskakuje :confused:

dsc00597xv.th.jpg

Pobrałam ze strony producenta

ZiiO 7 Firmware 2.02.04

Dodane 24.01.2013 (Cz) 7:19

Hop Hop :frowning:

Dodane 24.01.2013 (Cz) 8:18

Właśnie przedchwilą coś pogrzebałam w tablecie i po chwili włączył sie pulpit androida

i zaczęło pisać “Preparing SD card” i po chwili wyskoczyło mi okienko w którym musiałam

wpisać swój email to wpisałam i dałam ok i dalej mam czarny pulpit i nic :confused:

Dodane 25.03.2013 (Pn) 11:50

Mam wątpliwości co do tabletu :oops:

Próbowałam wgrywać ze strony producenta firmware poprzez nie firmową kartę micro SD sformatowaną w systemie FAT32

tak jak piszę na stronie producenta. Robiłam wszystko co jest w instrukcji i dalej mi wyskakuje “Invalid SD card.” Próbowałam

coś zrobić przez kabel usb ale niestety mam wyłączony tryb debugowania. Jakieś pomysły?

Dodane 27.03.2013 (Śr) 18:15

Dzisiaj jeszcze raz próbowałam podłączyć mojego tableta do komputera bo może a nóż się uda… :roll:

Podłączyłam tablet do komputera za pomocą kabla. Komputer wykrywa tablet ale tak jakby nie widzi pamięci :roll:

Gdy podłączam tablet do komputera to wyskakują mi dwa nośniki tj. E i F.

E to najprawdopodobniej jest pamięć wewnętrzna a F w sumie nie wiem.

Gdy klikam na każdy z nośników wyskakuje mi włóż dysk do stacji dysków.

O co chodzi? :expressionless: http://img560.imageshack.us/img560/4535 … uuigjx.jpg Co jest grane? :x

mam podobny problem a mianowicie mam tablep prestigio pmp5780d i pogrzebałem w pliku vold.fstab i po ponownym uruchomieniu tablet włącza sie do momentu pojawienia sie biblioteki w tle i krecącym sie kółkiem na dole i dalej nic siedział tak przez 3 godziny i nic tylko sie zagrzał probowałem wejsc w recovery mode ale po przytrzymaniu vol+ + power pojawia sie robot z otwartymi bebechami i nic nie moge zrobic błagam was o pomoc bo od 3 dni sie z tym mecze i nic z gory dzieki za pomoc