Uszkodzony Android w tablecie?

(Komputerowa_Panna) #1

Nie wiedziałam gdzie to dać więc z góry przepraszam za pomyłkę :x

Witam.

Niedawno mój tablet zaczął trochę mulić mimo że było na nim mało zainstalowanych aplikacji

więc postanowiłam przywrócić ustawienia fabryczne.

Weszłam w : Ustawienia -> Przywracanie ustawień fabrycznych i dałam zresetuj tablet.

Tablet zresetował się i jak zawsze najpierw pokazało się logo ZIIO a potem

logo ZII Powered i na tym zatrzymuje się ładowanie systemu :confused: Próbowałam również podłączyć tablet do

komputera ale że tablet miał wyłączone debugowanie USB to komputer mi nie wykrył tabletu :confused: Czy jest

jeszcze szansa naprawić tablet z uszkodzonym Androidem? I czy w domowych warunkach udało by mi

się naprawić tablet? Pisałam do serwisu komputerowego ile by kosztowała naprawa systemu w tablecie

i powiedzieli mi od 50 zł do 100 zł w zależności jak bardzo jest uszkodzony. Jako że ja jestem niedoświadczona

i nie uda naprawić mi się tabletu w domowych warunkach to będe zmuszona go oddać do serwisu

ale boje się że naprawa może kosztować więcej niż tablet jest warty :confused:

(gucio0123) #2

nie wiem jak jest w tabletach, ale w telefonach z androidem możesz zainstalować androida z karty pamięci, po ściągnięciu odpowiedniej wersji androida wgrywasz plik na kartę potem wsadzasz ją do urządzenia i odpalasz urządzenie w taki sposób by wejść do biosu nie wiem jak to u ciebie się wchodzi to jest na pewno jakaś kombinacja klawiszy podczas startu tableta

jak byś podał dokładny model to by było wiadome coś więcej

(mozilla007) #3

Poszukaj sposobu na Hard Reset, czyli za pomocą przycisków dostępnych zresetowanie ponowne Androida. Jeśli nie było zmieniane oprogramowanie w żaden sposób to nic się nie zapłaci za naprawę gwarancyjną.

(Komputerowa_Panna) #4

To jest tablet Creative Ziio

• Parametry techniczne Creative Ziio 7:

(Piotrek2255) #5

A więc tak:

pobierz firmware stąd: http://support.creative.com/downloads/?h=7

podłącz tablet do komputera i uruchom pobrany plik.

FAQ: http://www.creative.com/getstarted/ziio ... sp#faq_0_8

Powinn o wgrać nowego Androida i całkowicie zresetować tablet.

-- Dodane 03.01.2013 (Cz) 13:37 --

Dodatkowo znalazłem jak wejść w recovery: http://support.creative.com/kb/ShowArti ... ?sid=94874

(Komputerowa_Panna) #6

To nie musi być android kompletnie do tego tabletu...

Może być np. Z Manta , GoClever , Lark itp. itd.

(Piotrek2255) #7

Masz w linku oficjalnego Androida do swojego tabletu.

Musi być :stuck_out_tongue: chyba, że chcesz uwalić urządzenie :wink:

(Komputerowa_Panna) #8

Dałam "+" Tak jak było na stronie tabletu i wyskoczyło mi "Invalid SD card"

Jeszcze nie mam karty pamięci.

Czyli mam rozumieć że żeby uruchomić tryb Recovery muszę mieć kartę SD?

(Piotrek2255) #9

Włóż, być może recovery w twoim tablecie wymaga karty pamięci.

(Komputerowa_Panna) #10

Da się jakoś to obejść bez karty pamięci? :roll:

(Jakub78pl) #11

Reinstaluj firmware. To raczej na pewno pomoże. Jak nie to do serwisu na gwarancje (jak jeszcze jest).

(Komputerowa_Panna) #12

Właśnie kupiłam kartę pamięci micro SD ale nie mam jak wrzucić instalki

@EDIT@ Nie ma to jak znaleźć stary telefon który obsługuje micro sd :stuck_out_tongue:

@EDIT@ Telefon niestety odmawia współpracy :frowning:

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak wrzucić instalkę na kartę micro SD?

(sadaj72) #13

1. Kupić przejściówkę microSD <-> SD i nagrać w aparacie foto o ile aparat jest widziany w systemie jak pendrive

2. Kupić czytnik kart pod usb

(Komputerowa_Panna) #14

Właśnie wrzuciłam instalkę androida na kartę pamięci i nic :confused:

Coś takiego wyskakuje :confused:

dsc00597xv.th.jpg

Pobrałam ze strony producenta

ZiiO 7 Firmware 2.02.04

-- Dodane 24.01.2013 (Cz) 7:19 --

Hop Hop :frowning:

-- Dodane 24.01.2013 (Cz) 8:18 --

Właśnie przedchwilą coś pogrzebałam w tablecie i po chwili włączył sie pulpit androida

i zaczęło pisać "Preparing SD card" i po chwili wyskoczyło mi okienko w którym musiałam

wpisać swój email to wpisałam i dałam ok i dalej mam czarny pulpit i nic :confused:

-- Dodane 25.03.2013 (Pn) 11:50 --

Mam wątpliwości co do tabletu :oops:

Próbowałam wgrywać ze strony producenta firmware poprzez nie firmową kartę micro SD sformatowaną w systemie FAT32

tak jak piszę na stronie producenta. Robiłam wszystko co jest w instrukcji i dalej mi wyskakuje "Invalid SD card." Próbowałam

coś zrobić przez kabel usb ale niestety mam wyłączony tryb debugowania. Jakieś pomysły?

-- Dodane 27.03.2013 (Śr) 18:15 --

Dzisiaj jeszcze raz próbowałam podłączyć mojego tableta do komputera bo może a nóż się uda... :roll:

Podłączyłam tablet do komputera za pomocą kabla. Komputer wykrywa tablet ale tak jakby nie widzi pamięci :roll:

Gdy podłączam tablet do komputera to wyskakują mi dwa nośniki tj. E i F.

E to najprawdopodobniej jest pamięć wewnętrzna a F w sumie nie wiem.

Gdy klikam na każdy z nośników wyskakuje mi włóż dysk do stacji dysków.

O co chodzi? :expressionless: http://img560.imageshack.us/img560/4535 ... uuigjx.jpg Co jest grane? :x

(konradstanowski9) #15

mam podobny problem a mianowicie mam tablep prestigio pmp5780d i pogrzebałem w pliku vold.fstab i po ponownym uruchomieniu tablet włącza sie do momentu pojawienia sie biblioteki w tle i krecącym sie kółkiem na dole i dalej nic siedział tak przez 3 godziny i nic tylko sie zagrzał probowałem wejsc w recovery mode ale po przytrzymaniu vol+ + power pojawia sie robot z otwartymi bebechami i nic nie moge zrobic błagam was o pomoc bo od 3 dni sie z tym mecze i nic z gory dzieki za pomoc