Uszkodzony dysk, a odczyt danych

Witajcie. Mam uszkodzony dysk (bady), z którego nie chce się uruchomić w ogóle system. Jest po prostu bluescreen i koniec. Dysk jest do wymiany, jednak potrzebuje podstawowy informacjo tym co na nim jest. Czyli nazwę systemu, info o dysku (naklejka jest akurat w tym miejscu zerwana) itp. Jest jakiś soft (podejrzewam, że dosowy), żeby to odczytać?

A nie da rady odpalić systemu z innego dysku?

Chodzi Ci o podpięcie tego dysku jako drugiego dysku i odpalenie systemu na podstawowym, tak? Ale przecież wtedy, gdy uruchomię system z dysku podstawowego to jak odczytam te info z tego dodatkowego (uszkodzonego)? Przecież program i tak pokaże mi informacje o bieżącym systemie (zainstalowanym na dysku podstawowym, a nie uszkodzonym) dobrze myślę? Niestety, ale jak pisałem system nie startuje z dysku uszkodzonego.

Podpinając jako dodatkowy dysk możesz sprawdzić bez problemów jego zawartość przecież, więc nie widzę problemu. Rejestr da się wyeksportować - jeśli jest potrzebny. A np. HD Tune ma możliwość wyboru dysku do sprawdzenia :wink:

Po co Ci informacja o tym jaki to dysk i jaki system jest na nim zainstalowany?

Jeśli chcesz tylko odzyskać dane to podepnij godo innego komputera z Windows i sprawdź, czy jego zawartość jest dostępna. Jeśli nie - użyj jakiegoś softu do odzyskiwania danych (np. z tego portalu).

:roll:

Bez przenoszenia dysku na inne komputery można użyć alternatywnych systemów np. którejś dystrybucji Linux czy Ubuntu ,Patrted Magic i inne z cd czy pendriva. Jest jeszcze z wieloma narzędziami Hirens boot cd który posiada też Mini XP na którym jest parę narzędzi dyskowych np. wspomniany HDTune , CrystalDiskInfo i znich można się dowiedzieć jaki to model dysku po nagłówku do badanego dysku ewentualnie jeśli by były tylko symbole to wpisać w google i powinno się pojawić więcej informacji co do danego dysku. A w biosie jak dysk wykrywany nie ma jakiś symboli do danego dysku. A co do odczytu danych to najpierw sprawdzisz czy da się odczytać za pośrednictwem alternatywnych systemów. A jak nie to musisz poszukać programów np. TestDisk albo inne tego typu i który najwięcej odczyta.

Wyżej już CI napisali po części -warto próbować zwyczajnie zgrać podpinając dysk pod inny komputer i zgrać przez kopiuj/wklej

Druga metoda to Photorec/Testdisk.