Uszkodzony dysk - brak możliwości sformatowania komputera

Witam. Ostatnio doświadczyłem dużo problemów z uruchamianiem komputera (błędy z niewłaściwie zainicjowanym lsass.exe, czarne BSODy itp.) więc postanowiłem sformatować komputer. Podczas formatowania pojawił się komunikat:

Instalator nie mógł sformatować partycji. Dysk może być uszkodzony.

(…)

Musisz wybrać inną partycję dla systemu Windows XP. Wciśnij ENTER aby kontynuować.

Po naciśnięciu ENTER czarny BSOD:

(…)

BAD_POOL_CALLER

(…)

STOP: 0x000000C2 (0x00000007, 0x00000CD4, 0x006B0073, 0xE167FFF8)

Podczas próby zainstalowania systemu na drugim dysku ten sam komunikat: Dysk uszkodzony.

Jakieś porady? System mogę uruchomić, ale bardzo rzadko. Jakiego programu użyć? Mam dostęp do drugiego komputera (właśnie z niego piszę).

Chyba chcesz sformatować dysk twardy,bo komputera się nie da.Możesz spróbować na dwa sposoby.Wpiąć dysk do sprawnego komputera jako slave (ustawić zworki) i próbować usunąć partycje i sformatować za pomocą systemu.Albo ustawić na bootowanie z CD i spróbować sformatować za pomocą Gparted.Powodzenia.

Dzięki za sugestie. Ktoś ma jakieś inne?

Witaj,

Nie wiem,czy u Ciebie jest to samo…,

Miałem identyczny problem.Pomyślałem,po dysku,kupiłem nowy,wstawiłem,płytka,próba instalacji systemu,założenia partycji… “Instalator nie może uzyskać dostępu do dysku”… :o

W serwisie stwierdzili,że posypała się pasta termo na procku…Wymiana pasty-gra i buczy! Może warto sprawdzić? Oby tylko to ,koszt niewielki :wink:

pozdro:-)