Uszkodzony dysk - naruszony obszar rozruchowy

Witajcie!

Mam stacjonarny, zewnętrzny dysk USB 2TB. Wczoraj (tj. w sobotę), gdy próbowałem wpiąć go do mojego komputera, okazało się, że system nie rozpoznaje go prawidłowo. Pomimo prób na różnych maszynach, nie mam dostępu do plików. Mam na nim około 1,5TB ważnych plików, plików, które bezwzględnie potrzebuję odzyskać.

Próbowałem już korzystać z wiersza poleceń i komendy chkdsk próbując naprawić dysk. Już na początku skanowania Windows informuje, że "odnaleziono uszkodzenie podczas badania obszaru rozruchowego. Niestety pomimo bardzo długiego skanowania, nie udaje się naprawić tego problemu. Chociaż poprawnie odczytywana jest etykieta co nie udaje się w normalny sposób.

Koniecznie zależy mi na odzyskaniu plików. Zdaję sobie sprawę, że dysk prawdopodobnie będę musiał oddać na gwarancję, ale nie zrobię tego dopóki nie uratuję danych na nim zapisanych.

Dlatego bardzo proszę Was o pomoc.

Napiszcie co powinienem zrobić aby odzyskać utracone pliki. Zależałoby mi też, żeby odzyskać w miarę możliwości strukturę plików i katalogów, bo ciężko będzie mi posegregować ponownie półtora terabajta danych, z czego sporą część zajmują zdjęcia i muzyka.

VictorX

Sprawdź czy pod Linuxem (polecam Parted Magic) będzie można dostać się do plików (miałem podobną sytuację i spod Linuxa mogłem dostać się do partycji z uszkodzoną tablicą partycji).

No niestety nic z tego… Linux odmawia zamontowania partycji.

Spróbuj skorzystać z TestDisk’a.

Testdisk/Photorec pod Linuxem mogą pomóc, dla WIndowsa nie wiem czy ten zestaw istnieje.

Spróbuj odzyskać partycje za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 20120.html

Jeśli się nie uda to spróbuj odzyskać pliki za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-Ph … 12758.html (dokładniej za pomocą PhotoRec). Instrukcja (przewiń do PhoteRec – odzyskiwanie plików )

Polecam także użyć bootujące narzędzie Partition Wizard Bootable, dzięki narzędziom na tej płycie parokrotnie udało mi się odzyskać utracone partycje

http://www.partitionwizard.com/partitio … le-cd.html

polecam także Partition Guru

http://www.partitionguru.com/

w przypadku braku sukcesów w odzyskaniu danych polecam luknąć na dedykowane forum szukając pomocy poprzez kontakt ze specjalistą Migol21

http://dmde.pl/forum/index.php?sid=593d … 44456fd0ab