Uszkodzony dysk twardy i błąd przy robieniu obrazu partycji

Witam! Mam następujący problem. Mój dysk twardy w laptopie ma już parę latek (ponad 5 lat) i wiem, że jest uszkodzony, w związku z czym kwalifikuje się do wymiany w najbliższym czasie. Mimo to jak na razie funkcjonuje w miarę normalnie. Ostatnio jednak chciałem zrobić obraz partycji systemowej - zarówno w Paragonie jak i Macrium Reflect wywalało błąd odczytu (zapewne z wyżej wymienionego powodu), co uniemożliwiało dokończenie obrazu. W związku z tym mam pytanie: czy jest jakiś program, którym dałoby się zrobić ten obraz, a przy tym żeby później z tego obrazu dało się przywrócić partycję z systemem na nowym dysku?

może to Ci się przyda

Wykonywanie obrazu partycji przy pomocy CloneZilla.

tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html

jeśli masz windows 7 to można też wykonać systemowym narzędziem

http://soisk.pl/tworzenie-oraz-przywrac … windows-7/

Dzięki! Słyszałem o tym programie. Z tym że zależałoby mi, żeby wypowiedział się ktoś, kto sprawdzał w praktyce jakiś program w takich sytuacjach, ewentualnie wie, jaki program z największym prawdopodobieństwem mógłby rozwiązać problem. Wydaje mi się tak na “chłopski rozum”, że jeśli system poprawnie działa, to dałoby się utworzyć taki obraz, chodzi o to, żeby program “przeskoczył” uszkodzenia na dysku i zrobił obraz z tego, co jest, co później powinno dać się przywrócić, gdyż - jak już zauważyłem - teraz system włącza się i działa normalnie.

PS. Mam Vistę.