Uszkodzony dysk twardy

Witam

Otóż pewnego dnia podczas burzy wyłączyli prąd po ponownym włączeniu,komp sie nie uruchamiał okazało się że zasilacz sie spalił,po tym wszystkim również dysk nie chciał działać tzn:kiedy jest podłączona sama taśma komp sie włącza i go wykrywa natomiast po podłączeniu zasilania nic sie nie uruchamia,dysk był sprawdzany na innym zasilaczu i kompie tan sam efekt.

Czy da sie jeszcze coś z nim zrobić?

Miałem podobny problem, po podłaczeniu mojego Seagate do zwykłego słabego zasilacza płyta nie wstawała (wcześniej zjarała mi się ścieżka zasilania w kieszeni pewnie z winy zasilacza), próbowałem również podpiąć na nowym Chieftecu ale był ten sam efekt. Po kupnie Tagana 380W, spróbowałem ponownie podłaczyć i zadziałał tym razem, najśmieszniejsze jest że gdy podłączyłem go u kumpla też poszedł… nic konkretnego nie sugeruję, bo wszystko zależy co i jak od zasiłki dostał twardziel a tylko zwracam uwagę na czasem, dość ciekawe zjawiska :slight_smile:

no dzięki witek próbowałem już właśnie też na chieftecu i fotronie może jak będe jeszcze miał gdzieś możliwość to sprawdze na jakimś mocniejszym,ten dysk to właśnie też seagate.Dzięki za konkretną odpowiedz.