Uszkodzony dysk zewnętrzny

(mmm7mmm) #1

Witajcie,

będę wdzięczny za pomoc z dyskiem (Verbatim Store 'n' Go 53029 2.5'' 500GB). Problem zaczął się tydzień temu.

Podłączyłem do laptopa kolegi, przy próbie kopiowania plików okazało się, że transfer jest na poziomie 9kb/s. Pomyślałem, coś z laptopem znajomego. Podpiąłem do mojego komputera - to samo. Sformatowałem dysk i wszystko było w porządku aż po kilku dniach nie podłączyłem do laptopa dziewczyny: znowu transfer na tak niskim poziomie. Jednak teraz, po podłączeniu do mojego komputera sytuacja wygląda tak:

• dysk jest niewidoczny przez parę minut, potem pojawia się jako local disk i zawiesza eksplorera plików,

• strony internetowe (Chrome) nie wczytują się od momentu podłączenia dysku (choć wifi jest podłączone) aż do restartu 

Dodam że:

• podłączony dysk nie wydaje nienaturalnych odgłosów, dioda się świeci

• podłączam do portów USB 2,0

• na dysku nie mam danych, które chcę odzyskać

czy ktoś zechciałby wskazać mi gdzie może leżeć przyczyna tego typu problemów? Z góry dziękuję za pomoc.

(falcon89) #2

Pobierz CrystalDiskInfo portable, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]), wybierz dysk przenośny, zrób zrzut ekranu (całe okno programu), umieść na http://postimage.org/ i podaj link na forum.

(mmm7mmm) #3

dziwna sprawa… podłączony dysk uniemożliwia uruchomienie crystaldiskinfo, po odłączeniu dysku program się uruchamia a gdy ponownie podłączam dysk i tak nie jest on widoczny w CDI (w explorerze cały czas widnieje jako local disk choć bez możliwości jakiejkolwiek działań)

(falcon89) #4

Czy dysk jest jeszcze na gwarancji?

Sprawdź na innym kablu.

(mmm7mmm) #5

czy dysk jest na gwarancji to była pierwsza rzecz, jaką sprawdziłem po wystąpieniu problemów. No i niestety już nie. Co do kabla: nie mam niestety odpowiedniego kabla (usb 3,0) ale na pewno będę próbował jakiś znaleźć

(JNJN) #6

Wystarczy dobrej jakości i jak najkrótszy kabel USB.

Wyjmij go jak da radę z obudowy i sprawdź bezpośrednio na stacjonarce?