Uszkodzony dysk?

witam jestem posiadaczem laptopa fujitsu-siemens z serii Amilo model pi 1505. Wczoraj podczas pracy w Wordzie z braku energii laptop padł. Od tej chwili windows w ogóle nie chce wystartować… w momencie gdy powinien wczytywać się system pojawia się okno które mówi "Windows could not start because the following file is missing or corupt : \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM you can attempt to repair this file by starting Windows Setup using original Setup CD-ROM

select ‘r’ at the first screen to strat repair" wsadzam płytę od Windowsa resetuje lapa i i w tym niebieskim oknie wciskam r i mi wyskakuje komunikat ze mam się upewnić czy wszystkie dyski twarde są dobrze podłączone lub zasilone. Musze odzyskać te pliki które mam na komputerze! próbowałem poprzez linuxa ubuntu poprzerzucać sobie pliki na bezpieczna partycje i sformatować ta systemowa ale jednak… przy linuxie potrzebne jest stworzenie kilku partycji i za pomoca programu gpparted chciałem to zrobić… ale system plików na dysku to NTFS… i nic nie mogę zrobić w gpparted nawet przy standardowym checku dysku się wywala po 9 sekundach. Dodatkowo przy ikonce dysku jest taki wykrzyknik.

Co mam zrobić ? Czy dysk jest do wyrzucenia ? może w biosie coś trzeba grzebać ? prosiłbym o szybka pomoc !

Masz uszkodzony rejestr. Przywróć go (punkt 4): KLIK

Załaduj w biosie ustawienia zoptymalizowane.

W konsoli odzyskiwania wpisz:

chkdsk /R

no tak ale nie mogę włączyć tej konsoli kiedy wciskam r i to jest problem a jeśli nawet włączę jakimś cudem to nie uszkodzą mi się te pliki ?? jest inny sposb zeby wlaczyc konsole ??

Dodane 18.01.2009 (N) 17:27

pojawia sie taki komunikat ! jak właczyc konsole ? ff10a3b5a7a755fdm.jpg