Uszkodzony dysk?

Witam serdecznie!

Prawdopodobnie na skutek wirusa wywaliło mi całą partycję C: przez co oczywiście nie mogłem włączyć komputera. Postanowiłem więc ponownie zainstalować windows 8. Niestety na końcu instalacji wywala błąd, że nie udało się zmienić ustawień bootowania i że instalacja nie powiodła się. Postanowiłem wpiąć dysk przez przejściówkę usb do innego kompa, żeby popatrzeć co się stało i ewentualnie sformatować C do końca i znowu cztery litery :stuck_out_tongue: dysku nie widzi żaden z pozostałych 2 komputerów. Wygląda to tak że przejściówka tworzy obok partycji z komputera, partycje z dysku podłączonego. Tu lipa nic nie widzi, nic się nie tworzy, w przypadku innego starego dysku działa, więc winna nie jest przejściówka. Postanowiłem więc dograć windowsa xp by później dograć windows 8. Jeszcze przed instalacją xp wywala bluescreena.

Błagam powiedzcie, co robić? :((((((((((

Nie chce żeby się skończyło kupieniem nowego dysku, bo na tym moim jest pełno zdjęć i filmów rodzinnych, i taki ruch skończyłby się makabrycznie :’(

Jaki to dysk?

Prawdopodobnie napięcie z USB jest zbyt niskie, żeby zasilić Twój dysk. Nie każdy dysk da się podłączać przez przejściówki.

Wklej screen z programu MHDD.

Jeśli już to podpinaj go pod kompa z Windows 8 normalnie jako drugi dysk kablem sata i zgraj dane.

Może Windows 7 też sobie poradzi?

Western Digital WD15EVDS

Dodane 30.09.2013 (Pn) 21:55

Podłączyłem 2gi dysk z win7 na pokładzie i sformatowałem do końca C: oraz partycję systemową. Okazało się że powodem dla któregl nie mog ę wgrać Win8 jest to że mój dysk jest dynamiczny a na dynamiczny systemu wgrywać nie można. Czy mogę zmienić rodzaj dysku BEZ UTRATY DANYCH?

Cześć,

skorzystaj z Acronis’a Disk Director 11M (bodajże tak on się nazywa)

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd