Uszkodzony hal.dll, instalacja z pendrive - bluescreen

Witam serdecznie,

mam ogromny problem z uruchomieniem systemu po próbie użycia partycji recovery.

Otrzymuję popularny błąd o braku/uszkodzeniu pliku hal.dll. Czytając różne wypowiedzi,

przygotowałem sobie pendrive z Windows XP Home (to jest netbook) i chcąc naprawić

system próbuję ponownie uruchomić. Niestety otrzymuję bluescreena.

Czy wina będzie przygotowania pendrive czy może okazać się problem po stronie dysku,

coś na zasadzie “rozwalonej tablicy partycji”?

Proszę o pomoc, za którą z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Podaj kod tego BSOD’a.

Cześć

Brak pliku hal.dll boot.ini lub jego uszkodzenie

@Neon1992:

STOP: 0x0000007B (0xF7A88524, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)

@rgabrysiak:

przeczytaj proszę Cię, dokładnie mój post ponownie…

Cześć

Sprawdź:

http://support.microsoft.com/kb/324103/pl

Czy może tutaj pomóc całkowity format dysku np. programem gparted i zainstalowanie wszystkiego od początku?

Niestety nie zainstalujesz XP z dendrive’a, a to tylko dlatego, że niestety jak powstawał XP nie było czewgoś takiego jak pendrive, a więc nikt nie przewidział instalacji w ten sposó. Jedyną opcją jest via CD-ROM, lub CD/DVD-RW, ewentualnie jeszcze dysk twardy… Moim zdaniem nie ma sensu się męczyć i po prostu kupić napęd na USB. Jeżeli chodzi o cenę, to już kupisz coś takiego za 60-80 parę zł. Wydatek niewielki, a w przyszłości na prawdę w dużym stopniu może ułatwić życie.

Zmodyfikowałem sobie płytę instalacyjną Windows XP dodając jej sterowniki AHCI.

Tym sposobem wyeliminowałem bluescreena. Niestety problem z plikiem hal.dll nadal występuje.

Mam dostęp do konsoli odzyskiwania, próbowałem różnych sposobów znalezionych w sieci.

Pozostaje mi chyba czysta instalacja systemu operacyjnego z pendrive.

Jakieś inne pomysły?

Załatw na np. pendrive zawartość pliku C:\boot.ini (może ktoś na forum podzieli się?), zwróć uwagę na oznaczenia dysków porównując ze swoim starym, uszkodzonym c:’\boot.ini

  • pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip

  • rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)

  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku

Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością

  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz

  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter

hiren1.gif

  • poczekaj

hiren2.gif

  • uruchom My Computer, spróbuj edytować c:\boot.ini w ten sposób, że wstawisz tam zawartość prawidłowego boot.ini

W razie problemów z edycją c:\boot.ini, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i na karcie Ogólne (General) odznacz Tylko do odczytu (Read Only)

Inna możliwość:

Instalacja nakładkowa Windows XP instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html