Uszkodzony HDD ? Proszę o pomoc

Witam, mam starego kompa który służy tylko do internetu. Pewnego razu włączam komputer wszystko ok Bios widzi dysk, tylko uszkodziły się dane do uruchomienia Windowsa XP, więc zrobiłem format (naprawić systemu się nie dało) zainstalowałem odnowa Windowsa XP ale po wyłączeniu komputera to samo, a jak nie to ok. po 20min.

Czy jest możliwość naprawienia takiego dysku ? Jak tak to jakim programem ?

Dziękuje za wszelkie informacje, pozdrawiam.

Możesz spróbować programem HDD Regenerator. Jest w pakiecie Hirens Boot CD.

Najpierw sprawdź dysk na obecność błędów hd tune.zakładka error scan.

OK, dziękuje za odpowiedź sprawdzę tymi programami, dam znać jak mi poszło :slight_smile:

Pozdrawiam.

nie nie,HDD Regenerator wypalasz na płytę i z biosu go włączasz.Naprawa HDD dysku trwa kilkanaście godzin.Najpierw spróbuj hd tune przeskanować dysk czy faktycznie masz jakieś błędy i ile,a później ewentualnie Testdisk albo hdd regenerator

A jeżeli taśma jest uszkodzona? Co wtedy zrobi HDD Regenerator. gregoryfx , nigdy nie używaj tego programu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic939301.html

Podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

sposób działania jest prosty kopiujesz dane (odzyskujesz - w zależności od uszkodzenia dysku, logicznego), lov level format (zerowanie) np. mhdd (dyski sata,ata), wdclear (dyski ata), następnie tworzysz partycje, formatujesz, na początek jednak podać należy wartości SMART i głównie parametrów realocated sector count oraz event count.