Uszkodzony kabel w słuchawkach?

(NezY Aka Derp) #1

Witam, posiadam słuchawki Creative Fatal1ty HS-800 i kabel w pewnym miejscu sie strasznie plącze.Wczoraj jak był u mnie kumpel to pokazał że trzeba tymi słuchawkami tak kręcić w lewo albo prawo żeby to odplątać.Normalnie to ja ciągnąłem za ten kabel i się prostował i nic sie nie działo.Dzisiaj jak słuchałem muzyki i pociągnąłęm ten kabel to był jakiś taki dźwięk cichy, niskiej jakości a głos w piosence był taki jak by zmutowany.Przeciętny dźwięk zepsutych słuchawek chyba.O co chodzi ? Nie dzieje się tak zawsze i od dzisiaj tak jest.Narazie zrobiłem jak kumpel doradził i kabel jest wyprostowany i tak nie jest bynajmniej narazie ale chce znać powód dlaczego tak jest

(Odyniec_Stary) #2

Chyba sam sobie odpowiedziałeś dlaczego tak jest. Nie kręć kablem. 

(blondkarol) #3

Zapewne w którymś miejscu przełamał się kabel. Teraz jest w optymalnej pozycji i dźwięk jest w porządku. Kable najczęściej uszkadzają się w okolicach jack’a, chyba że ekstremalnie plątałeś ten kabel. Poruszaj nim w miejscu, w którym łączy się z jack’iem, jeżeli dźwięk straci na jakości, obetnie ci któryś z kanałów, to będzie oznaczało uszkodzenie kabla w tym właśnie miejscu. Jeżeli posiadasz lutownicę i trochę żyłki majsterkowicza będziesz w stanie samemu dokonać naprawy. Jeżeli nie to w internecie znajdziesz masę serwisów, które specjalizują się w naprawach słuchawek.

(NezY Aka Derp) #4

Nie, bo to mi sie najbardziej plącze w 2 miejscach : przy tym do ustawiania głośności i włączania mikrofonu i gdzieś w połowie kabla patrząc na długość

(blondkarol) #5

No to najwyraźniej w jednym z tych miejsc występuje przerwanie ciągłości kabla i dlatego przy pewnych położeniach zanika dźwięk.