Uszkodzony kontroler PCI lub gniazda

Witam mam mały problem z komputerem. Z dnia na dzień przestały mi działać karty pci. Sprawdziłem gniazda i znalazłem kawałek kurzu od razu go wywaliłem. Płyta główna to gigabyte ga-k8ns rev 2.

Hej,

 

Jeśli porty PCI są uszkodzone to możesz zrobić tylko jedno - wymienić płytę główną, bo ewentualna naprawa zapewne nie będzie opłacalna.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

A była by możliwość zrobienie “debugowania” przez linuxa? Może to błąd który da się rozwiązać?

Hej,

 

Jeśli uszkodzenie jest fizyczne, to debugowaniem nic nie zrobisz.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Same porty pci są na miejscu i nic z zewnątrz nie wyglądana uszkodzone ani przypalone. 

Hej,

 

A nie ma też przypadkiem problemu z kartą dźwiękową zintegrowaną, portami USB czy uruchamianiem komputera?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Komputer włącza się normalnie, usb działają,ale zintegrowana już od niepamiętnych czasów nie działa, ale to dosyć powszechne było przy tej płycie. Wykrywa, ale dźwięku nie wydaje. No nic poszukam może ktoś ma tanio na sprzedaż c2d lub athlona x2. Dziękuję za zainteresowanie. Nie widzę sensu aby ciągnąć dalej ten temat.

Hej,

 

Nie bez powodu pytałem o inne problemy z płytą główną - błędne działanie któregoś z podanych elementów (kontrolerów) wskazuje na uszkodzenie chipsety płyty głównej.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus