Uszkodzony kontroler portów USB

Dzisiaj znajomy przyniósł mi komputer bo przestała mu działać myszka i klawiatura.

I z tego co zauważyłem to kontroler USB nie działa. Urządzenia takie jak myszka sie świecą, telefon po podłączeniu pyta w jakim trybie ma się uruchomić czy pamięci masowej czy PC suite więc napięcie jest.

Pory nie działają wszystkie ani na froncie obudowy ani te wbudowane w płytę. Wgrałem najnowszy bios ale nic to nie dało. Ani myszka ani rzadne urządzenie pod USB nie działa. Usuwałem porty w menadzerze urządzeń jak i cały kontroler, po ponownym włączeniu komputera porty się instalują ale niestety nic nie działa.

Stało się to po ostatniej burzy jak to znajomy mówił lecz listwa filtrująca była wyłączona.

I teraz pytanie, bo nie chce ładować kasy na darmo i kupować niepotrzebnie części, czy porty USB po kupieniu kontrolera USB na PCI będą działać ?

Czy również to jest loteria, i zmienić trzeba płytę główną ?

Płyta to Asus, dosyć nowa bo ma już w sobie pamięci DDR3.

Ja spróbowałbym jeszcze odpalić jakieś Live-CD z Linuksem by zweryfikować, czy to nie problem z systemem operacyjnym. Jeśli pod Linuksem wszystko zadziała to może złapałeś jakąś infekcję blokującą USB.

:roll:

Ok kupiłem kontroler USB NEC’a i wszystko śmiga.

Teraz mam problem z modemem iplusa LTE.

Mianowicie chodzi mi o ZTE MF817.

Po włożeniu do obojętnie jakiego komputera dioda sygnalizuje że modem ma napięcie bo świeci się na czerwono jednak w programie plusa pisze ciągle brak modemu.

Przy włożeniu go do komputera nie ma charakterystycznego dźwięku dla urządzeń USB. Sprawdzałem na 3 komputerach i nic.

Po włożeniu karty SD do niego, żaden dysk typu pendrive sie również nie pokazuje.

Modem był cały czas w komputerze, możliwe by podczas uszkodzenia portów USB uszkodził się modem ?

Tak.

Skoro modem nie jest wykrywany na kilku komputerach to kapica.

Zanieś do Plusa (powiedz że nie działa).