Uszkodzony laptop Samsung Serii 3

Pełna nazwa to NP300E5A. Głównie chciałbym się dowiedzieć czy naprawa jest opłacalna :?

 

1. System nie uruchamia się

Tuż po uruchomieniu pokazuje się okienko z napisem “Enter password”, nie da się wejść też do Biosu/Recovery.

D4UWrsNl.jpg

2.Uszkodzony zawias

Jeden z zawiasów trzymał się na jednej śrubie do tego uniemożliwiał zamknięcie klapy, teraz odpadł całkowicie.

xXtLTjKl.jpg

3.Napęd DVD

Od góry wgnieciony i brakuje przedniego panelu, wnioskuje że raczej nie działa…

XNOzmSRl.jpg

 

To zależy! Laptop chyba spadł na ziemię? Serwis może się nie podjąć, a jeśli to za duże pieniądze. Amatorsko przy dużym talencie i samozaparciu może się udać. Radzę bezzwłocznie wymontować klapę z matrycą, bo urwie się drugi zawias! Ten urwany będzie trudny do odtworzenia. Być może trzeba będzie “zdjąć” z niego hamulec, aby tylko był podpórką bez hamulca. Napęd CD to pestka! Nie wykluczone, że również twardy dysk jest uszkodzony, jeśli laptop upadł. Warto też rozmontować tego lapka, aby odłączyć na parę minut baterię BIOSu. Może nie będzie wtedy żądał hasła?  

To laptop klienta, jedyne co powiedział to że zostawił laptopa na właczonym kaloryferze. Jendak po “obrażeniach” sądząc przydażyło mu się coś jeszcze :wink: Baterię BIOS wyjąłem na pare sekund sądzisz że trzeba na dłużej?

Tak, trochę dłużej. Wyjmij też w tym czasie baterię główną i kilka razy naciśnij “na sucho” (bez żadnego zasilania) przycisk Power na obudowie. Potem wszystko zmontuj i próbuj. Lapek na pewno spadł! Może z tego kaloryfera  :slight_smile:

To nic nie dało, nawet bez baterii prosi o hasło tylko skąd mam je znać?

Zapytaj może właściciel zna te hasło, a zapomniał powiedzieć?

On oczywiście nic nie wie, samo mu się zrobiło :smiley:

 

EDIT

 

Dzięki tej stronie: http://dogber1.blogspot.fr/2009/05/table-of-reverse-engineered-bios.html udało mi się zdobyć hasło jednak o ile mogę bez problemu uruchomić Kubuntu z pendrive to już HDD z Windows 7 nie wykrywa i ponownie się blokuje.