Uszkodzony laptop

Hej, czyściłem laptopa i chyba trochę przesadziłem bo nie chce się włączyć. Objawy są następujące, po włączeniu power dysk zaczyna ruszać ale po chwili staje i wszystko się wyłącza, po kilku chwilach proces samoczynnie się powtarza. Kontrolki się świecą na laptopie wiec prąd normalnie dochodzi. Czy na postawie tych objawów można stwierdzić co padło, możliwe ze to dysk?

Nie można.

prawie wykluczone.

Powinno wrzucić do BIOS lub wyświetlić cokolwiek na ekranie, , u Ciebie wygląda na jakieś uszkodzenie / zwarcie na płycie.

Jeżeli laptop nowy, to serwis, jeżeli stary dziadek o mizernej wartości, to chyba czas napisać do Mikołaja o nowy. :slight_smile:

Jedyne co możesz, to jeszcze raz rozłożyć i złożyć, by sprawdzić, czy wszystkie kable itp są podpięte.

1 polubienie

Może czyściłeś tak że starłeś pastę i nie założyłeś nowej. Skok temperatury przy uruchomieniu laptopa bez założonej nowej pasty może być tak duży że laptop będzie się od razy wyłączał.

No właśnie tak czyściłem ze pare razy go klepnąłem żeby z klawiatury wypadły kawałki śmieci (wiem, głupota)

Jak chcesz, żeby mieć np.czyste zęby (swoją klawiaturę), to też kilka razy walisz się głowę, żeby brud sam odpadł? Może jeszcze przy włączonym laptopie?
Czasem tak laptopy reagują na uszkodzenie dysku - wyciągnij dysk i wtedy spróbuj włączyć laptop.

Nie wiem Musze sprawdzić ;D

EDIT.
Wyjąłem dysk - brak efektów
Włożyłem dysk, wyjąłem całkiem ram - lekka zmiana, ale nie włączał się
Włożyłem jedną kość ram - odpalił się, włączył się jakiś systemowy program do naprawy błędów dysku - zweryfikował, włączył się normalnie
Potem dorzuciłem drugą kość ram i działa … :slight_smile:

Wstrząśnięty ale nie zmieszany. :rofl:

ahhahahah :smiley: no coś takiego

na 5 min do mikrofalówki włóż

Pokaż

joke :smiley:

Cieszyć się, że nic wielkiego się nie stało i skończyło się tylko na strachu. Sprawdź programem diagnostycznym HD Tune stan dysku w tym laptopie, bo dyski ogólnie nie lubią wstrząsów i jeśli jakiś parametr(zakładka Health) jest tam zaznaczony na żółto albo co gorzej na czerwono to warto go obserwować i koniecznie trzeba zabezpieczyć ważne dane na tym dysku.

Sprawdziłem tym programem, nie wykrywa błędów

To akurat dobra informacja. Sprzęt może jeszcze trochę podziała.

Na drugi raz oddaj do serwisu :). Jak z Lublina to bym ci za friko w ramach pokuty na twoich oczach dokonał profesjonalnego czyszczenia laptopa twojego.