Uszkodzony lcd w nowym aparacie, pomocy

Kupiłem Nikon D40. Wszystko super by było ale on ma na monitorze lcd jeden hot pixel. No i on ciągle świeci na czerwono co przeszkadza w ciemnych zdjęciach. Czy to jest na tyle wadliwa sprawa że mogę iśc do sklepu i mi zamienią na nowy d40 ?

Bo jescze rozumiem że po pół roku użytkowania się zrobi taki pixel. Ale ten był od początku.

Aparat kupiony w mediamarkt a oni powiedzieli że do 7 dni można oddac???

pomóżcie

idz do sklepu z nim oni powiedzą czy ci wymienią czy naprawią… ale ja sądzę że wymienią

ja też kupowałem aparat w media markt i powiedzieli ze mam tydzień czy 2 tygodnie (już nie pamiętam) na sprawdzenie czy wszystko jest ok. i ewentualną wymianę.

moim zdaniem nie wymienią Ci, są normy któe mówią ile może być tzw. martwych pixeli dlatego tak ważne jest sprawdzanie między inyymi juz przed samym zakupem konkretnego egzemplarza np monitora lcd zarówno na jednolitym białym jak i jednolitym czarnym tle. wiadomo że z aparatem sprawa jest bardziej skomplikowana ale mogą zarzucić Ci że zabrudziłeś optykę po takim czasie. na pewno warto spróbować bo dużo zależy od tego na jakiego pracownika trafisz

Normy te są stosowane do monitorów i telewizorów lcd. W tym przypadku nie powinno być problemu.

Tylko nie daj się “zbyć” bo w media mają tam czasem takie podejście do klienta (znam z doświadczenia).

ok, dzięki. Zebrałem od forumowiczów 8 pozytywnych komentarzy co do reklamacji więc to zrobię. :smiley:

Bo skoro jest 7 dni na przetestowanie aparatu to można go oddac. Gorzej by było jak bym podstemplował gwarancję. Dziękuję. Można zamknąc temat.