Uszkodzony MBR przez program easyBCD


(Duszek On) #1

Witam, mam laptopa acer aspire e1-571G, bawiłem sie programem "easyBCD". Kliknąłem coś, i po zresetowaniu komputera wyskoczył taki błąd. http://zapodaj.net/b...d26cee.jpg.html (z tego co zdązłem zauważyc zmienilem z czego ma startowac system i prawdopodobnie wybralem jak dobrze pamietam iso win xp) . Czytałem już o takich problemach, więc zrobiłem bootowalnego pendrive z win8 (dodam ze nie mam zadnego innego windowsa obok 8). Odpalilem windowsa na pendrivie, wybrałem opcje wiersz poleceń w naprawie, wpisałem kilka komend które znalazłem wszystko pięknie, lecz przy rebuildBCD wyskakuje zapytanie "Add installation to boot list? Yas/no/all, po wybraniu y wsykakuje błąd "nie można odnaleźc żadanego urządzenia systemowego" Dodam, że odświeżenia również nie działa, a nawet gdy próbuje instalowac windowsa wyskakuje blad. Aby czytalo mi pendrive musialem zmienic z UEFI na legacy bios. Zdjecie pokazuje UEFI. Automatyczna naprawa rozruchu rownież nie działa.


(Marcelsuder) #2

Siema!

 

Niestety ale według mnie będziesz musiał zainstalować jeszcze raz system.

Jeżeli fixmbr fixboot itp. nie działają to musisz przeinstalować system.

Prawdopodobnie uszkodziłeś tablicę partycji robiąc rebuilidbcd.


(Duszek On) #3

Podczas próby instalacji od nowa systemu, też wyskakuje błąd, zaraz sprawdzę edytuje i dodam jego treśc. I jeszcze jedno pytanie czy dobrze, że zmieniam na legacy bios?

 

@Edit :

http://zapodaj.net/125cdb3ed1573.jpg.html

Nie wiem czy problem lezy w tym, ze to jest bootowalny pendrive, czy byc moze zlego windowsa pobralem.


(Marcelsuder) #4

Być może system. Grzebałeś kiedyś w nim? Być może też musisz w biosie przestawić z ide na ahci.


(Duszek On) #5

Z systemem nigdy nie grzebalem, zapsul mi sie po ustawieniu czegos w easybcd.

Edit@ Problem z brakiem tego pliku rozwiazany, jednak mam problem gdy chce zainstalowac od nowa system wyskakuj blad styl partycji GPT, co zrobic?