Uszkodzony MBR przez program easyBCD

Witam, mam laptopa acer aspire e1-571G, bawiłem sie programem “easyBCD”. Kliknąłem coś, i po zresetowaniu komputera wyskoczył taki błąd. http://zapodaj.net/b…d26cee.jpg.html (z tego co zdązłem zauważyc zmienilem z czego ma startowac system i prawdopodobnie wybralem jak dobrze pamietam iso win xp) . Czytałem już o takich problemach, więc zrobiłem bootowalnego pendrive z win8 (dodam ze nie mam zadnego innego windowsa obok 8). Odpalilem windowsa na pendrivie, wybrałem opcje wiersz poleceń w naprawie, wpisałem kilka komend które znalazłem wszystko pięknie, lecz przy rebuildBCD wyskakuje zapytanie "Add installation to boot list? Yas<y>/no<n>/all<a>, po wybraniu y wsykakuje błąd “nie można odnaleźc żadanego urządzenia systemowego” Dodam, że odświeżenia również nie działa, a nawet gdy próbuje instalowac windowsa wyskakuje blad. Aby czytalo mi pendrive musialem zmienic z UEFI na legacy bios. Zdjecie pokazuje UEFI. Automatyczna naprawa rozruchu rownież nie działa.

Siema!

 

Niestety ale według mnie będziesz musiał zainstalować jeszcze raz system.

Jeżeli fixmbr fixboot itp. nie działają to musisz przeinstalować system.

Prawdopodobnie uszkodziłeś tablicę partycji robiąc rebuilidbcd.

Podczas próby instalacji od nowa systemu, też wyskakuje błąd, zaraz sprawdzę edytuje i dodam jego treśc. I jeszcze jedno pytanie czy dobrze, że zmieniam na legacy bios?

 

@Edit :

http://zapodaj.net/125cdb3ed1573.jpg.html

Nie wiem czy problem lezy w tym, ze to jest bootowalny pendrive, czy byc moze zlego windowsa pobralem.

Być może system. Grzebałeś kiedyś w nim? Być może też musisz w biosie przestawić z ide na ahci.

Z systemem nigdy nie grzebalem, zapsul mi sie po ustawieniu czegos w easybcd.

Edit@ Problem z brakiem tego pliku rozwiazany, jednak mam problem gdy chce zainstalowac od nowa system wyskakuj blad styl partycji GPT, co zrobic?