Uszkodzony pakiet (flashplugin) - jak naprawić?

Podczas aktualizacji, wyskoczył mi komunikat:

Tak też, zrobiłem i okazało się, ze chodzi o pakiet flashplugin-nonfree. W menadżerze mam opcję usunięcia i całkowitego usunięcia, wybieram opcję całkowitego usunięcia i wtedy otrzymuje: (w przypadku tego pierwszego, jest to samo)

jak sobie z tym poradzić?

Ściągnij flasha i zainstaluj ponownie.

http://get.adobe.com/flashplayer/?promoid=DAFYL

Łał, tak jak bym na to nie wpadł. Nic się nie da zrobić, ani odinstalować, ani zainstalować. Wejść w Synaptica teraz też nie, bo wywala komunikat o zepsutym flashu i mogę tylko zamknąć menadżer.

Spróbuj zrobić tak jak radzi… Synaptic? Spróbuj w Synapticu najpierw re-instalację.

#-o

Przecież napisałem wyraźnie, że Synaptica się uruchomić teraz NIE DA, bo gdy włączam, wywala ten komunikat o zepsutym pakiecie i mogę tylko i wyłącznie zamknąć Synaptica.

Ale to bez różnicy, bo wcześniej jak jeszcze mogłem włączyć Synaptic, to jaką opcję bym nie wybrał w przypadku tego pakietu, kończyło się tym samym komunikatem. “E: flashplugin-nonfree: Pakiet jest w złym stanie - powinien zostać przeinstalowany przed usunięciem.” Problem w tym, ze się go NIE DA przeinstalować.

Co raz bardziej mnie ten system irytuje, zwłaszcza jeśli chodzi o korzystanie z Internetu. Obejrzenie filmu na YouTube bez jakiegokolwiek problemu (zacinana się, wyciszenia wszelakich dzwięków w systemie i przymusowym restartem i tak dalej), to jest po prostu cud, niewykonalny póki co. Ehh :roll: .

Spróbuj więc apt-getem: apt-get check, apt-get purge, apt-get install , --re-install itp, poczytaj ogólnie

man apt-get.

Co do Adobe Flash i być może PulseAudio to materiał na osobny temat.

Próbowałem tymi komendami, nic to nie dało. Znalazlem też na jakimś zagranicznym forum stertę komend, również bez rezultatów.

A masz jakieś rozwiązanie na to? Bym Cie chyba ozłocił, heh.

Uruchom terminal i wykonaj reinstalację:

sudo apt-get install --reinstall flashplugin-nonfree

gdyby to nie pomogło to spróbuj:

sudo dpkg -rP flashplugin-nonfree

gdyby i to zawiodło to wywal ręcznie Flasha, czyli usuń ręcznie jego pliki a w sumie to będzie chyba tylko jeden plik i usuń informację o nim z bazy pakietów:

sudo dpkg --clear-avail

Pozdrawiam!

Udało się w końcu, po wielu mękach :razz: .

Należało otworzyć plik

/var/lib/dpkg/status

znaleźć wpis tego pluginu i zmienić Status: install ok installed. teraz mogę go usunąć i zainstalować od nowa.

Aczkolwiek, problemow z YT to nie rozwiąże.

Spróbuj wersję nie z repozytoriów a tą ze strony producenta. Natomiast przycinanie filmów to już może być wina sterowników do karty graficznej. Na mojej karcie Intela ja nie mam żadnych problemów z YouTube czy ogólnie Flashem, zero przycinek, obciążenia procesora itp. rzeczy, więc u Ciebie winna będzie najprawdopodobniej karta graficzna.

Pozdrawiam!