Uszkodzony Pendrive ( ? )


(Soviet Man) #1

Witam

Zakupiłem Pendrive'a na portalu aukcyjnym allegro.pl no i sam nie wiem czy dobrze działa, czy jest uszkodzony. Proszę o nie wysyłanie komentarzy typu ,, Napisz do sprzedawcy ,, bo już to robiłem , na razie nie ma z nim kontatku, dla mnie to nauczka. Może jednak Pendrive nie jest zły. Gdy kopiuje na niego pliki z mojego komputera, wyjmę go i znowu wsadzę do portu usb pliki działają prawidłowo. Jednak gdy wsadzę go do innego komputera plików nie da się odtworzyć są jakby uszkodzone ... Jeśli nic się z tym nie da zrobić lub coś jednak się da to proszę napiszcie :wink:


(Cedar) #2

Jaka pojemność? Podaj link do aukcji.

Sformatuj go jeszcze raz, wgraj pliki ale nie do pełna, przed odłączeniem użyj "bezpieczne usuwanie sprzętu", jeśli będzie ok to wgraj więcej plików i sprawdź ponownie.


(Soviet Man) #3

Pendrive : http://allegro.pl/item665003978.html

Dobra, mogę sformatować ( FAT czy NTFS, z tego co wiem to FAT ale jak inaczej uważasz to napisz ), niestety nie mam teraz możliwości sprawdzenia na innym komputerze, musiałbym iść do kolegi. Powiedz jak się używa opcji ,, Bezpieczne usuwanie sprzętu ,, :slight_smile:


(Cedar) #4

Po podłączeniu pendriva powinna się z prawej strony w trayu pojawić ikonka, jak na nią klikniesz to otworzy się okienko i przed odłączeniem powinieneś kliknąć na "zatrzymaj" - (pisze z pamięci)


(Patryk6139) #5

To ty nie znasz opcji bezpieczne usuwanie sprzętu? :o Masz tam na pasku zadań na pewno taką ikonę właśnie z tą nazwą.


(Cedar) #6

Bezpieczne usuwanie sprzętu zakańcza operacje (np. zapis - odczyt) na danym urządzeniu, które mogły by być np. buforowane w pamięci komputera.

Mały test - skoro mówisz, że na twoim komputerze błąd nie występuje to nagraj coś na pendrive, odłącz go, następnie zresetuj system i sprawdź czy będziesz mógł skopiować z niego na dysk bez błędów.

Nie chcę Cię martwić ale zerknij jeszcze na ten wątek:

pendrive-16gb-problem-t336754.html


(Soviet Man) #7

Dobra, odezwe się w tej sprawie jutro, miejcie ten temat na uwadze ( moja prośba :slight_smile: ) , bo jutro pójde do kolegi i zobacze co się stanie.