Uszkodzony Pendrive ( ? )

Witam

Zakupiłem Pendrive’a na portalu aukcyjnym allegro.pl no i sam nie wiem czy dobrze działa, czy jest uszkodzony. Proszę o nie wysyłanie komentarzy typu , Napisz do sprzedawcy , bo już to robiłem , na razie nie ma z nim kontatku, dla mnie to nauczka. Może jednak Pendrive nie jest zły. Gdy kopiuje na niego pliki z mojego komputera, wyjmę go i znowu wsadzę do portu usb pliki działają prawidłowo. Jednak gdy wsadzę go do innego komputera plików nie da się odtworzyć są jakby uszkodzone … Jeśli nic się z tym nie da zrobić lub coś jednak się da to proszę napiszcie :wink:

Jaka pojemność? Podaj link do aukcji.

Sformatuj go jeszcze raz, wgraj pliki ale nie do pełna, przed odłączeniem użyj “bezpieczne usuwanie sprzętu”, jeśli będzie ok to wgraj więcej plików i sprawdź ponownie.

Pendrive : http://allegro.pl/item665003978.html

Dobra, mogę sformatować ( FAT czy NTFS, z tego co wiem to FAT ale jak inaczej uważasz to napisz ), niestety nie mam teraz możliwości sprawdzenia na innym komputerze, musiałbym iść do kolegi. Powiedz jak się używa opcji , Bezpieczne usuwanie sprzętu , :slight_smile:

Po podłączeniu pendriva powinna się z prawej strony w trayu pojawić ikonka, jak na nią klikniesz to otworzy się okienko i przed odłączeniem powinieneś kliknąć na “zatrzymaj” - (pisze z pamięci)

To ty nie znasz opcji bezpieczne usuwanie sprzętu? :o Masz tam na pasku zadań na pewno taką ikonę właśnie z tą nazwą.

Bezpieczne usuwanie sprzętu zakańcza operacje (np. zapis - odczyt) na danym urządzeniu, które mogły by być np. buforowane w pamięci komputera.

Mały test - skoro mówisz, że na twoim komputerze błąd nie występuje to nagraj coś na pendrive, odłącz go, następnie zresetuj system i sprawdź czy będziesz mógł skopiować z niego na dysk bez błędów.

Nie chcę Cię martwić ale zerknij jeszcze na ten wątek:

pendrive-16gb-problem-t336754.html

Dobra, odezwe się w tej sprawie jutro, miejcie ten temat na uwadze ( moja prośba :slight_smile: ) , bo jutro pójde do kolegi i zobacze co się stanie.