Uszkodzony pendrive

Witam,

mam problem z odzyskaniem danych z pendrive’a.

Urządzenie działało do momentu kiedy znajomy pożyczył go w celu skopiowania danych które na nim miał. Po oddaniu pendrive odmówił współpracy.

Po włożeniu do gniazda pojawia się tylko komunikat, że urządzenie nie jest sformatowane, brak informacji nawet o jego pojemności.

Był sprawdzany na kilku komputerach więc uszkodzenie gniazda USB odpada.

Po zastosowaniu programu do odzysku danych udało się uzyskać komunikat że brakuje plików startowych.

Wygląda na to, że padła cała partycja startowa.

Czy jest jakiś program którym można odzyskać dane z tego urządzenia???

Możesz sprawdzić tym

http://www.dobreprogramy.pl/UndeleteMyF … 12355.html

Witam. Miałem problem z HDD - z 1TB zrobiło się 33MB. Odzyskałem partycje za pomocą programu HDD Capacity Restore który znajduje się w pakiecie Hirens Boot CD 13.0. W pakiecie tym znajdują się też inne programy do diagnostyki systemu oraz hardware-u. Może za pomocą HDD Capacity Restore uda Ci się zresetować Pendrive-a. Udaj się też do serwisu, mają tam urządzenie do resetu jeśli domowa metoda wydaje ci się ryzykowna. Z reguły w serwisie nie pobierają opłat za taki reset, trawa to kilka sekund.

Spróbuj użyć program USB Disk Storage Format Tool.

Jest jeszcze inna metoda:

Przejdź do Menedżera urządzeń --> Kliknij dwukrotnie USB Host Controller --> przejdź do zakładki sterownik --> Odinstaluj wszystkie sterowniki

Kolejna metoda (wszelkie dane na pendrive zostaną utracone):

  1. Wyłącz komputer (listwę zasilającą też - jeśli masz)

  2. Podepnij Pendrive-a

  3. Włącz komputer i przejdź podczas jego startu do BIOSu (klawisz DELETE, niekiedy F2 lub F8)

  4. Przestaw start systemu na CD-ROM, włóż krążek instalacyjny Windows do napędu i zrestartuj komputer.

  5. Podczas instalowania systemu Twój pendrive powinien zostać wykryty przez instalator systemu do formatowania (jeśli nie został wykryty to ta opcja naprawy pendrive-a Ci nie pomoże)

  6. Zrób format ale potem już nie instaluj systemu (anuluj instalację i zrestartuj komputer)

  7. Przestaw start systemu na HDD (to co było wcześniej)

Daj mi znać czy któraś z tych metod zadziałała.

W ostateczności zawsze można zwrócić się do specjalistycznej firmy: http://www.pendriverecovery.pl/

Pen idzie do laboratorium.

Programy nic nie dały prawdopodobnie padł kontroler więc nie mam zamiaru doprowadzić do jeszcze większej awarii.

Dzieki za pomoc.

OK, dzięki za info - powodzenia.