Uszkodzony plik explorer.exe

Witam. Ostatnio użyłem programu Sunrise Seven aby zmienić sobie wygląd menu start. Po dokonaniu zmian i ponownym uruchomieniu komputera występuję problem z plikiem explorer.exe a dokładniej:

Gdy uruchomię komputer wszystko wydaje się ok ale po uruchomieniu jakiegoś programu albo po pewnym czasie bezczynności wyłącza się proces explorer.exe bez żadnych komunikatów. Gdy próbuję go włączyć przez Menadżera Zadań wyskakuje mi błąd:

Jak przywrócić oryginalny plik explorer.exe aby nie występowały takie anomalie ??

Mój system operacyjny: Windows 7 Home Premium 32-bit

Wejdź w : Partycja systemowa-> Windows-> w tym folderze odszukaj Explorer.exe, będzie to zmodyfikowany plik przez Sunrise Seven, powinieneś tam odnaleźć również plik Explorer.exebak lub coś podobnego, zmień nazwę obecnego Explorer.exe na np. Explorer.exebak1 lub coś podobnego, a nazwę Explorer.exebak zamień na Explorer i zrestartuj komputer, powinno wrócić wszystko do normy, być może będziesz musiał przejąć oba pliki “na własność” przed zmianą nazwy.

Niestety, problem nadal występuje po wykonaniu powyższych czynności.

Dodane 07.03.2011 (Pn) 16:43

A trybie awaryjnym wszystko działa jak powinno.

Czy zmieniałeś start orb tylko raz? Jeżeli więcej to Sunrise Seven tworzy za każdym razem nowy plik .bak, możliwe że po prostu przywróciłeś nie ten…

Na wszelki wypadek zrób sobie skan tym narzędziem: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … lware+1.38

Tak zmieniałem start kilka razy, po skanowaniu tym programem nic mi nie wykryło.

Zrób przywracanie systemu, albo wykonaj sfc /scannow spod konsoli. Ewentualnie możesz spod uruchomionego systemu uruchomić setup Sevenena i wybrać opcję uaktualnienia, wtedy instalator nadpisze istniejące pliki systemowe tymi z płyty dvd(bez utraty danych) i wszystko już powinno być OK.

Przywracania systemu nie mogę zrobić bo miałem je wyłączone i nie mam żadnych punktów. Uruchomiłem windowsa z płytki, wybrałem opcje napraw komputer i w konsoli wpisałem sfc /scannow i wyświetlił się taki komunikat:

Po ponownym uruchomieniu wyświetla się to samo.

Tego nie uruchamia się spod płytki, tylko spod konsoli uruchomionego Windowsa.

Uruchomiłem to spod konsoli uruchomionego windowsa i wyskoczył komunikat że wszystkie uszkodzone pliki zostały naprawione ale problem nadal występuję.

Spróbuj jeszcze uruchomić Windowsa, włożyć płytę z Windowsem, uruchomić plik setup.exe i wybrać uaktualnienie(jest to instalacja bez utraty danych). Jeżeli to nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, to czeka Cię format, bo ja innej opcji nie widzę.

Jest to instalacja bez utraty danych ale wszelkie programy będę musiał instalować jeszcze raz tak ?

Raczej nie, na 100% nie powiem CI, bo nie korzystałem z niej i z internetu wiem tylko, że przy tej instalacji nie traci się danych, bo ona nie formatuje dysku, tylko po prostu od nowa kopiuje pliki nadpisując istniejące. Na XP jak się robiło taką instalację, to nie traciło się danych i nie trzeba było instalować programów od nowa.

Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy, czy masz może zainstalowany AllPlayer, ten program potrafi wyczyniać cuda z Windows, spotkałem się już z masą problemów spowodowanych przez ten soft, najczęstszą “ofiarą” był explorer.exe.

BTW. Jeżeli masz zainstalowany SP1 dla Win 7 a płytę masz bez to nakładki nie zrobisz, pozostaje zintegrowanie SP1 z DVD lub deinstalacja SP1 :expressionless:

Witaj. Może spróbuj podmienić plik explorer.exe zgodny z Twoją wersją systemu. Ja mam 64 bity, tak wię nie mogę Ci przesłać. Można skorzystać chociażby z jakiejś kompozycji zawierającej explorer do podmiany lub uprzejmości kolegów.

Takiej bzdury to już dawno nie czytałem (może jeszcze napiszesz że używanie ALLPlayer powoduje raka)…

Erdil , z twojego opisu problemu wygląda mi to na jakąś infekcję wirusową która podmienia ci pliki, w takim wypadku reinstalacja systemu lub instalacja nakładkowa może ci nie pomóc.

Daj log z OTL.

Co wy do cholery ciągle z tym formatem?! Reinstalacja to zagarnięcie problemu pod dywan a nie żadne rozwiązanie. Jeśli nie potraficie pomóc, nie odzywajcie się zamiat wciskać wszędzie reinstalację.

Tak jak ktoś wspominał można bez problemów podmienić plik explorer.exe na sprawny ze zgodnej wersji systemu W7 (koniecznie w odpowiedniej wersji 64-/32bit).

Można to zrobić z konsoli lub przez Total Commander’a.

Plik już podmieniałem z odpowiedniej wersji ale nie pomogło, z resztą teraz to nie istotne bo zrobiłem format ale dzięki za pomoc.

Erdil , a moją radę to zignorowałeś…

Jak już napisałem według mnie to może być objaw infekcji.

Same programy antywirusowe i antymalware nie z każdym syfem sobie poradzą, czasem potrzebna jest analiza logów wykonana przez żywego, inteligentnego człowieka.

Daj log z OTL to przeanalizujemy

Wyjeżdżam na weekend, więc log dam w poniedziałek.

Dodane 14.03.2011 (Pn) 17:27

OTL

http://www.wklej.org/id/492681/

Extras

http://www.wklej.org/id/492683/