Uszkodzony plik pagefiles.sys

Witam. Jakąś godzinkę temu uruchomiłem grę i wyskoczył mi błąd “Plik lub katalog pagefile.sys jest uszkodzony i nie nadaje się do odczytu. Uruchom program CHKDSK”. wtedy pamięć wirtualna nie ulega zmian."(znalazłem to na innej stronie, jednak nie dam sobie głowy uciąć, że wyskoczył mi identyczny komunikat, jednak słowa klucz według mnie czyli pagefile.sys jest uszkodzony oraz chkdsk się zgadzają więc prawdopodobnie to ten komunikat". Pomyślałem, że zrestartuję komputer i bam. Włączam i kiedy kończy się ładowanie paska od M$ XP wyskakuje na niecałą sekundę “sprawdzanie dysku C” i zaraz potem blue screen (niestety nie zapisałem kodu). Uruchomiłem komputer kilka razy jednak nadal to samo było, jednak po którymś tam uruchomieniu udało się i oto tutaj jestem. Nie wiem co robić, strach wyłączyć komputer teraz. Proszę o pomoc! Jeśli potrzeba jakiś szczegółów pisać !

Znalazłem to co chyba mi wywołało błąd (za pierwszym razem)

Uruchom Wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter i jak pojawi się ten komunikat

Wpisz t i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.

Podczas włączania komputera nic nie wciskaj (poczekaj aż sprawdzi partycję i ewentualnie naprawi błędy).

Za pierwszym razem kiedy po wpisaniu komendy zrestartowałem komputer, to pojawił mi się podczas odliczania Blue Screen : 0x0000007e(0xc0000005, 0xb7D(lub 0)08570,0xb8503598,0x8503294)

Za drugim razem wszystko odbyło się normalnie, chkdsk zaczął działać coś tam porobił i komputer się włączył (nic nie wciskałem)

Wykonaj tą operację jeszcze raz (jeśli będzie coś naprawiał to ponów operację do momentu aż nic nie będzie naprawiał).

W tej sytuacji, jestem niemal pewny, że dysk twardy masz do wyrzucenia. Zainstaluj HD Tune i podaj screena z zakładki health, wtedy będziemy mmieć 100% pewności.

hdtunerp.png

http://imageshack.us/photo/my-images/687/hdtunerp.png/

Oto zdjęcie!

No i się nie myliłem, masz bad sektor na dysku. Jeden to oczywiście nie tragedia. . http://forum.hotfix.pl/sprzet-komputero … -t665.html.

Obraz iso z programem pobierzesz stąd: http://hddguru.com/download/software/mh … 4.6iso.zip, następnie wypalasz go na płytę cd za pomocą np. Ashampoo Buringning studio za pomocą opcji nagrania płyty z obrazu iso. Pamiętaj tylko o skopiowaniu ze wszystkich partycji danych, ponieważ zerowanie kasuje bezpowrotnie dane przez co dysk będzie czysty i będziesz go musiał od nowa spartycjonwać i wgrać system na nowo. Po wszystkim zrób skanowanie powierzchni(2xF4) i wstaw zdjęcie, lub spisz to, co wyświetli Ci się w kolumnie po prawej, wtedy będzie można stwierdzić, czy dysk można dalej używać, czy lepiej go wymienić. Z tego co pokazuje SMART, to mnie się wydaje, że jest ok i jeszcze jakiś czas pociągnie, a ten bad to nie wina rozpadającego się dysku, tylko wina nagłego wyłączenia komputera w trakcie operacji na danych, lub coś w ten deseń…

Czyli wszystkie dyski jakie posiadam będą puste tak ? (C D i E)

Masz jeden sektor oczekujący na remap.

Uruchom wiersz poleceń, wpisz chkdsk c: /r , potwierdź, uruchom ponownie komputer (sprawdzanie może trochę potrwać).

Nie dyski tylko partycje na danym dysku (a nawet te partycje zostaną skasowane)

To mało powiedziane. W ogóle przestaną istnieć. Zerowanie powoduje całkowite wykasowanie danych, przez co dysk będzie w takim stanie, jakbyś dopiero co go zamontował w komputerze, czyli bez jakichkolwiek partycji i systemu.

Kurcze, nie wiem czy dam radę zrobić zerowanie dysku i jego remap bad sektorów ;/. Obawiam się, że jest to dla mnie zbyt trudna sytuacja. Myślę, że pierw walnę formata i ewentualnie jakby to nie pomogło wtedy zrobię tą operację.

Formatowanie podczas instalacji Windowsa nic nie pomoże.

Zanim zabierzesz się za zerowanie uruchom wiersz poleceń wpisz chkdsk c: /r potwierdź, uruchom ponownie komputer (sprawdzanie może trochę potrwać).

To nic nie pomaga, żadne błędy nie wyskakiwały a i tak pojawiał się blue screen

Wykonaj remap, nie usunie danych z dysku (instrukcja, MHDD ustaw tak ja na zdjęciu http://www.nirvanowiec.republika.pl/7.JPG).

Napisałem przecież, żebyś wyzerował oraz zremapował dysk i przedstawił zdjęcie ze skanu powierzchni.