Uszkodzony plik rundll.32.exe

(Patryk12369) #1

Witam, mam problem z plikiem rundll.32 exe. Chciałbym zwiększyć rozmiar pamięci wirtualnej lecz przy zmianie w prawym dolnym rogu pojawia się chmurka z komunikatem "rundll32.exe - Uszkodzony plik. Plik lub katalog pagefile.sys jest uszkodzony i nie nadaje się do odczytu. Uruchom program CHKDSK". wtedy pamięć wirtualna nie ulega zmian. Uruchomiłem CHKDSK już 3 razy ale problem nadal występuje. Nie wiem co może pomóc. Proszę o Waszą pomoc i jak najlepsze tłumaczenie, ponieważ moja wiedza na ten temat nie jest zbyt duża.

(Piotrkijak) #2

Start->uruchom->cmd i wpisz chckdsk /r. Podaj screena też z zakładki health programu HD Tune, bo coś mi się wydaje, że masz twardziela do wymiany.

(Patryk12369) #3

"Proces CHKDSK nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces. Czy wolumin ten ma być sprawdzany przy następnym uruchomieniu komputera ? ". A to screen z programu HD Tune

slih66932oo5_t.jpg

Wiem, że dysk archiwalny ale ten komputer służy do pracy.

(Piotrkijak) #4

Dysk ma zewmapowany bad sektor. Co do chkdsk to daj t, enter i zrestartuj kompa.

(Patryk12369) #5
Dysk ma zewmapowany bad sektor.

Co to znaczy ?

Naprawione, pomogło Start->uruchom->cmd i wpisz chckdsk /r. Dzięki wielkie

(Piotrkijak) #6

Remapping polega na tym, że jak SMART dysku wykryje bad sektor poprzez kilka nieudanych prób zapisu/odczytu danego sektora, wtedy SMART oznacza go jako uszkodzony, wyłącza go z użytku i dane z tego sektora przekierowywane są do sektora z puli zapasowej, a następnie zapasowany sektor jest oznaczany, że zawiera dane tego uszkodzonego, dzięki czemu dysk twardy wie, że ma odczytać dane z konkretnego sektora zapasowego, a nie tego uszkodzonego.