Uszkodzony plik \windows\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

Zanim przejdę do właściwego tematu, chciałbym zaznaczyć, że skorzystałem z pomocy wyszukiwarki Google. Niestety większość porad jest napisania niełatwym dla laika językiem. Liczę na wasze objaśnienia na tak zwany chłopski rozum.

Witam wszystkich.

Kilka dni temu założyłem wątek w związku z problemami z komputerem, który się notorycznie zacina. Nie byłem w stanie rozwiązać go do końca, ponieważ został przeniesiony do kosza (moderator wypatrzył gdzieś w logach nielegalne oprogramowanie). Zrobiłem tyle, co poradził kolega w jednym poście, ale nie wystarczyło.

Dzisiaj po jednej z takich zacinek byłem zmuszony zresetować komputer. Przy ponownym uruchomieniu wyskoczył komunikat następującej treści:

Płytę z Windowsem mam pod ręką. Uruchomiłem komputer i do stacji dysków włożyłem krążek, ale zero reakcji. Menu startowe Instalatora nie wyskoczyło. Postanowiłem więc sprawdzić w BIOSie prawidłowe bootowanie. W Advanced BIOS Features ustawiłem First Boot Device na CDROM, Second na Hard Disk i Third zostawiłem z Disabled. Zapisałem, wyszedłem i pudełko uruchomiło się po raz kolejny, znów bez rezultatów. O przywitaniu przez kreator mogłem sobie tylko pomarzyć. Wszedłem również do Boot Menu poprzez przycisk F12, licząc, że stamtąd uda się uruchomić płytę.

Pod Select a Boot First device jest następująca lista:

Hard Disk został oznaczony plusikiem.

Chciałem coś zmienić natomiast naciskanie strzałek w dół i w górę zdało się na nic.

Mam nadzieję, że jesteście w stanie pokierować mnie krok po kroku, w jaki sposób naprawić uszkodzony plik.

Narzędzia MS sobie daruj.

1). Pobierz Parted Magic i nagraj, zbootuj i stamtąd przenieś (nie kopiuj tylko wytnij - plik musi zniknąć z dysku) plik config\system na inną partycję. Potem przenieś go na poprzednie miejsce. Windows posiada czyste kopie tego pliku, jeśli powyższe nie zadziała to skopiuj go z lokalizacji c:\windows\repair ale system będzie jak po świeżej instalacji. W takim wypadku ręczne czystki w Program Files i instalowanie wszystkiego na nowo.

2). Napęd sprawny? Płyta działa, nie porysowana? Bootująca. Jak masz możliwość to podepnij inny napęd. Wybór CDROM przez F12 musi dzialać = problem tkwi w napędzie lub nośniku.

3). Jak wszystko dobrze pójdzie to defragmentacja rejestru przez Page Defrag z zaznaczoną opcją defragmentacji przy starcie systemu.

4). Sprawdzenie dysku - SMART + skan powierzchni przez MHDD.

Przełożyłem dysk do drugiego komputera i wykonałem tak zwaną “erkę” w celu naprawy uszkodzonego systemu. Teraz pojawił się kolejny problem. Wyskakuje okno z kontem administratora i trzeba podać hasło. Ja przy instalacji, ani w trakcie korzystania z komputera żadnego nie podawałem, a wciskanie przycisku Enter nic nie daje. W jaki sposób sobie tym poradzić?

Hej,

Płyta do resetowania hasła administratora - Offline Windows Password & Registry Editor.

Pozdrawiam,

Dimatheus