Uszkodzony plik winlogon.exe

Jak w temacie.

beztytu322uin5.jpg

A CHKDSK nie mogę uruchomić bo nie działa :/, jakieś błędy…

I jaka jest komenda w wierszu poleceń żeby windows wyszukał na dysku uszkodzone pliki i na nowo je skopiował z płyty? W ogóle jest takie coś?

I jaki prog. polecicie do odzyskania danych ze sformatowanej partycji?:slight_smile: Wiem, jest sporo tematów ale w każdym inny prog. a chce jeden :wink:

Start > Uruchom > sfc /scannow

albo wchodzisz do konsoli odzyskiwania

…i wstukujesz:

expand X:\i386\winlogon.ex_ C:\Windows\System32\winlogon.exe

Eh :confused: kilka plików mam uszkodzonych :/, później dodam zdjęcia… Jak włączę kompa i dochodzi do CHKDSK to ciągle jeden komunikat w tym skanowaniu jest… Gdy już zechce uruchomić ponownie kompa i znów dochodzi do CHKDSK to wyłącza się i jest bluescreen… tylko nie mogę nic odczytać bo to w mgnieniu oka pojawia się jak i znika :confused:

I jak zaktualizować BIOS? Bo mam czasem bluscreeny z czymś o BIOS’ie;/

Przeczytaj to: KLIK i wklej zawartość plików minidump

sprawdż wpis BootExecute w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager

powinno być w dane wartości

autocheck autochk *

jeśli będzie coś dopisane przed albo po to usuń

(uwaga - przed może być wpis np. defragmentatora, jeśli ma ustawione

defragmentowanie podczas rozruchu, po może być wpis programów usuwających nieusuwalne wpisy podczas rozruchu, wtedy będzie coś w stylu sprestrt albo podobne)

popsuty może być plik autochk.exe w system32, po prostu przenieś go do innego folderu - natychmiast powinna zgłosić sie ochrona plików systemu

i poprosić o włożenie płytki itd. ; jeśli się nie zgłosi możesz użyć podanego

polecenia(ochrona sprawdza wprawdzie pliki systemowe, ale sprawdza tylko ich obecność i wersję, nie jest w stanie wykryć ich uszkodzenia)

plik autochk odpowiedzialny jest za chkdsk