Uszkodzony plik WinRAR

Witam, mam problem z jednym plikiem WinRAR którego nie mogę otworzyć. Wyskakuje komunikat że archiwum jest uszkodzone. Naprawa pliku nic nie dała. Próbowałem ten plik winrar otwierać 7-zip em ale pokazywało że można otworzyć tylko archiwum a nie plik.

Jeśli jest uszkodzony i dane naprawcze (nadmiarowe) nie rozwiązują problemu, to musisz się z nim pożegnać. Pliki skompresowane są zaawansowanymi algorytmami matematycznymi, utrata integralności takiego pliku, nawet bitu, powoduje, że archiwum jest nieczytelne.

Ja pobieram plik z zaufanej strony i po pobraniu po prostu ten plik nie chce się otworzyć. Kolega pobierał ten plik i było wszystko ok

To spróbuj pobrać jeszcze raz. Może antywirus ci blokuje dostęp do tego archiwum?

Antywirus nie blokuje. Spróbowałem zainstalować jeszcze raz ale to nic nie dało

Co zainstalować? Pisz dokładnie co robisz, bo ja nie siedzę obok ciebie i nie widze przez ramię :wink:

Spróbuj jeszcze raz pobrać ten plik rar, bo poprzedni mógł się pobrać nieprawidłowo - z błędami. Możesz podać też adres tego pliku jeśli to nie jest nic prywatnego to go sprawdzę u siebie.

Na stronie Promods.net jest kilka plików do pobrania. Będziesz musiał się zarejstrować aby pobrać ten plik

No to konta nie będę zakładał :wink:
Spakuj ten plik rar jeszcze do zipa, albo zmień jego rozszerzenie z rar na zip (bo forum nie przyjmuje plików rar) i wstaw go do postu klikając ten guzik:

przykro… więc moje uszkodzone archiwum też jest stracone na zawsze(((

Nie mogę wysłać pliku który ma więcej niż 4096 KB :pensive:

Ok, już wiem w czym problem.
Pobrałeś pierwszą część wieloplikowego archiwum (ma rozszerzenie *.001) . Potrzebujesz wszystkich części, aby go rozpakować (czyli kolejne pliki *.002, *.003 itd).

Ok mam te pliki. To są pliki scs

Zebrałem wszystkie te pliki 001, 002 i tak dalej. I teraz da się rozpakować. Dzięki za pomoc, nie wpadł bym na to :smiley::+1: