Uszkodzony plik z archiwum 7zip

Czy ktoś może wie jak naprawić archiwum 7zip? Kilka miesięcy temu spakowałem kilkadziesiąt plików (głównie word, pdf, obrazy, filmy). Kilka rzeczy było jeszcze zapakowanych w dodatkowych 7zip. O ile dobrze pamiętam, archiwum najprawdopodobniej nie było uszkodzone w tamtym okresie. Przy próbie rozpakowania pojawia się błąd

Data error: backup_archive\other_files.7z

Najciekawsze jest, że niektóre pliki mogą wypakować - mam tylko problem z other_files.7z, którego nie da się wypakować z backup_archive.7z.

Jest jakaś szansa na odzyskanie tej wewnętrznej paczki 7zip?

Winrar po wypakowaniu nie pokaże tej osobnej paczki podwójnie spakowanej?
Mógłbyś ją wypakować jeszcze raz.

1 polubienie

Raczej lipa jak się nieźle uszkodziło, to i sam autor 7-zip często nie może pomóc.

1 polubienie

Próbowałem winrarem, ale nic nie pomogło - błąd sumy kontrolnej plik jest uszkodzony. Próbowałem opcji napraw, ale nie można wejść do tej wewnętrznej paczki i zresztą Winrar może tylko naprawiać pliki rar/zip a nie 7z.

A od czego mogło się uszkodzić? Jak zabezpieczyć się przed taką sytuacją w przyszłości? Jak mogę mieć pewność, że spakowane archiwum, które aktualnie działa i nie wykrywa żadnych błędów (w 7zip jest opcja “Test Archive”) za X czasu może się uszkodzić?

Nie może za x czasu jak nie masz jakiegoś bardzo uszkodzonego dysku, że bad sectory się mnożą bez endu.


Możesz zobaczyć wydaniem 7-zip z okresu kompresji, może bug w nowszym 7-zip i dll jaki sobie pobrał WinRAR do siebie.

1 polubienie

Nie kompresować (pakować) przed archiwizacją (backupem). Obecne pojemności dysków twardych są wystarczające, żeby nie bawić się w “zipowanie”.

1 polubienie

Postaram się sprawdzić inną wersją 7zip. Krystian jesteś bardzo pomocny i chciałbym ciebie jeszcze zapytać chyba już o ostanią rzecz :slight_smile: Czy poniższe opcje są bezpieczne? Tak zawsze pakuję archiwa ze względu na redukcję rozmiaru plików.

Aktualnie używam 7zip 19.00 x64.

Chyba masz rację, ale gorzej z ograniczonymi pojemnościami pendrivów i darmowych dysków webowych :grimacing: Ale chyba będę tak w przyszłości robił.