Uszkodzony port USB w obudowie?

Mój problem dotyczy braku reakcji po podłączeniu urządzenia (pentdrive) do jednego z dwóch portów USB z przodu obudowy. Stało się to po podłączeniu innego urządzenia na USB do omawianego portu. Po podłączeniu np. klawiatury do omawianego portu, wyskakuje komunikat o nierozpoznaniu urządzenia i co chwile słychać dźwięk rozłączania i podłączania urządzenia. Czy jestem w stanie zdiagnozować uszkodzenie portu w obudowie bez mierzenia napięć multimetrem? (oraz bez przekładania podzespołów do innej obudowy) Ewentualnie można ten problem rozwiązać z perspektywy UEFI/systemu operacyjnego? Odinstalowywanie kontrolerów w menadżerze urządzeń nie przyniosło skutków.

Port również nie działa na linuxie

Nie, w grę wchodzi jedynie wymiana całego modułu z portami USB w obudowie, lub lutowanie uszkodzonego portu (jeżeli problemem jest uszkodzone gniazda w obudowie).

Jeżeli problem jest port usb na płycie, to jedyny sposób na jego sprawdzenie, to wpięcie tam jakiegoś urządzenia (np. czytnika kart) i sprawdzenie czy podłączone urządzenie działa.

1 polubienie