Uszkodzony profil lokalny

Witam, dzisiaj rano wchodze na komputer - wszystko działa, po powrocie ze szkoły włączam komputer (system xp) i przy napisie “zapraszamy” wyskakuje jakiś komunikat środowisko użytkownikowe, profil lokalny uszkodzony.

Za każdym włączeniem komputera, od nowa jakby był system zainstalowany, w firefoxie historia usunięta i wszystko, wszystkie dane są usunięte, pomocy

pizglok ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Widocznie profil się uszkodził i system loguje Cię to takiego tymczasowego (co nie pamięta ustawień).

Załóż sobie drugie konto i przegraj dane z tego uszkodzonego profilu. Profili (kont) szukaj w C:\Documents & Settings

utworzyłem nowe konto o nazwie “komputer”, wczesniej było “szef”, i w documents and setings co prawda jest folder z kontem komputer, jak tam dodaje dane z konta szef to nic sie nie zmienia, dopiero po dodaniu do 3 folderu o nazwie “Komputer.SZEF-45799DE26D” wszystko jest przywrócone, nie wiem czy dobrze robie.

i jest jeszcze jeden problem, przy przenoszeniu plików nie moge nic zrobić z plikami o nazwie index.dat, oraz gdy przenosze niektore pliki, to tworza mi się inne.

oraz ostatnie pytanie, czy musze to przenosić, czy moge pracować na nowym czystym koncie?

Foldery z profilem konta (te w Documents & Settings) zawierają mnóstwo różnych folderów i plików, których nie używasz i nie musisz przenosić.

Przede wszystkim - jak masz w tym folderze kilka profili i nie wiesz, który był właściwym - powinieneś sprawdzić zawartość np. folderów Pulpit oraz “Moje dokumenty” (Dokumenty - nazwa profilu). Jak się zorientujesz, że dany profil jest tym właściwym, to z niego przekopiuj tylko dane z Pulpitu i dokumenty, a jeśli miałeś pocztę, to i tak jej nie przekopiujesz 1:1 - wtedy musisz (na nowym profilu) założyć od nowa swoje konta i przegrać (zaimportować) dane ze starego profilu. Podobnie postąpić musisz z kontaktami (zależy to od programu, w jakim miałeś pocztę).

Przykładowo:

Microsoft Outlook: poszukaj plików .pst i je zaimportuj do folderu głównego poczty; kontakty są w Outlook.pst i też się wczytają przy imporcie;

Outlook Express: poszukaj folderu z plikami .dbx i zaimportuj je; kontakty masz w pliku .wab - importujesz tak samo (Plik -> Importuj -> …);

Thunderbird: znajdź 2 foldery o nazwach Thunderbird (jeden jest w “Dane aplikacji”, a drugi w “Ustawienia lokalne\Dane aplikacji”) i przekopiuj je w analogiczne miejsca i to wszystko;

Plików index.dat nie możesz skopiować - są chronione przez system Windows (ale i tak nie musisz ich kopiować).