Uszkodzony profil użytkownika


(Mircyk) #1

mam problem z profilem użytkownika. ostatni raz działał normalnie 7 lipca. dzien później była wichura i nie było prądu w nocy. kompa nie włączałem bo widziałem na telefonie że nie ma internetu . 11 lipca działał już internet więc włączyłem kompa i nie moge sie zalogować na mój profil bo jest uszkodzony.inny profil zwykły działa normalnie. w necie czytałem troche i wszędzie jest żeby twożyć nowy profil i kopiować tylko że tym sposobem  z przeglądarki internetowej (mozilla) nie mam zakładek i historii na czym mi najbardziej zależy. można jakoś inaczej odzyskać uszkodzony profil albo chociaż wszystkie zakładki.? nie miałem żadnego konta na mozilla ani żadnej kopii zakładek


(MacGregor) #2

 spróbuj z innego profilu wyciągnąć plik bookmarks z tej lokalizacji. c:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\jakiś ciąg znaków.

 

Przy czym pamiętaj aby wejść do folderu użytkownika z którego chcesz pobrać zakładki nie tego z którego obecnie korzystasz. Później użyj opcji import w FF.


(Mircyk) #3

znalazłem plik o takiej nazwie i jak daje w ff import to nie przywraca tych zakładek z tamtego profilu tylko trzy pozycje: folder zakładek osobistych,mozilla firefox,dodatki związane z zakładkami i nic więcej.


(MacGregor) #4

W takim razie ja ci nie pomogę. Nie korzystam z FF i nie bardzo znam się na jego sposobie działania.


(Atis) #5

Sprawdź czy nie ma kopii w folderze bookmarkbackups:

http://www.groovypost.com/howto/mozilla-firefox-find-recover-lost-bookmarks/

Naprawianie uszkodzonego profilu użytkownika:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/fix-corrupted-user-profile#1TC=windows-7

Przywracanie systemu:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/products/features/system-restore


(Jasiek.w) #6

Poszukaj katalogu \Users(Użytkownicy)—Twoja nazwa profilu - nazwa użytkownika—\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\katalog mający w nazwie default - z niego skopiuj do nowego profilu katalog bookmarkbackups - tam masz archiwum Twoich zakładek.


(Mircyk) #7

udało sie :stuck_out_tongue: skopiowałem cały folder mozilla i w opcji import zakładek dałem przywróć i z dnia gdy były wszystkie zakładki i są wszystkie. można usunąć temat