Uszkodzony Radeon 4850 HD

Witam, tak jak w temacie mam uszkodzonego radeona. Co moze byc tego przyczyna? Kiedy uruchamiam komputer wszystko chodzi dobrze wiatraki itd. po załadowaniu sie biosu mam czarny ekran i wiatrak od grafiki zaczyna szalec. Opłacalna jest naprawa? i jaka moze byc tego przyczyna? dodam tez ze po tym wymienialem paste termoprzewodzącą.

 

Na początek odinstaluj sterowniki od karty graficznej. Dla Radeona w Panel sterowania > Programy i funkcje (Dodaj-usuń programy) i tam powinna być odpowiednia pozycja ATI lub AMD, lub po prostu kompletnie (z oprogramowaniem) odinstaluj w Menadżerze Urządzeń. Zrestartuj komputer. Jeśli to nic nie da, uruchom komputer w trybie awaryjnym. Opisz spostrzeżenia na forum.

Zimne luty (częsty problem kart z tamtego okresu), lub coś innego.

Ciężko to stwierdzić na odległość.

 

Podłączałeś inną, sprawną kartę, w celu upewnienia się, że to ona powoduje problemy?

Poraj, sterowniki odinstalowane juz dawno bo mam inna karte graficzna i komputer jest w pelni sprawny, tylko chcialem wrocic na tamta bo mam aktualnie GT 210…

Markę i model zasilacza podaj. Może sobie nie radzi z tą kartą, tym bardziej jeśli jest kiepskiej jakości. 

Przed uszkodzeniem mialem jakiegos Feela III 350W i tak, nie radzil sobie bo radek był juz 2-gą karta jaka mialem, po tej awarii zmienilem zasilacz na Gembird 450W  ccc-psu5x-12. I szczerze po zmianie zasilacza nie probowałem wkładać radka, ponieważ boje sie o reszte podzespołów.

 

EDIT: grafike i zasilacz zmienial mi informatyk

Zasilacz masz z czarnej listy http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html. Podziękuj informatykowi za wiedzę.

 

 

 

Wiem ze jest z czarnej listy, bylem tego swiadomy, ale na tamten czas nie mialem wiecej środków. Moge spróbowac podłaczyc tego radka? czy lepiej nic nie ruszac? :confused:

Na własne ryzyko tak. Ja bym jednak odradzał.

Co moze sie stac?

Zasilacz może się spalić, po umieszczeniu dość energochłonnego HD 4850, który w momencie startu komputera pobiera chwilowo maksymalną ilość energii.

 

W tego typu zasilaczach istnieje też duże ryzyko, że spali również coś jeszcze poza sobą. 

Mój starszy Feel III 350W wytrzymal z radkiem ok 1,5 roku. Jest mozliwosc ze to zasilacz byl za slaby a karta jest sprawna? 

Ten zasilacz działa, czy nie?

 

Mógł działać określony czas i przestać. Tym bardziej, że nie miał lekko.

tak dziala, tylko zostal wymieniony, nie wiem dlaczego bo moj aktualny GT 210 nie potrzebuje chyba tak mocnego, bo jest to bardzo słaba karta nawet w porownaniu do radeona. Ale tak, zasilacz stoi sprawny obok mnie :slight_smile:

Wymień go z powrotem. Feel III jest przyzwoitym zasilaczem. 

Ale jest slabszy, nie wiem czy mi się to opłaca, a jezeli chciałbym kupic jakas w miare dobra grafike zeby pograc bez lagow w cs’a go to co mógłbyś zaproponowac?

Wymienić badziewny zasilacz na przyzwoity? Opłaca się.

 

Podaj model procesora i płyty głównej oraz budżet na kartę.

procesor - AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4200+  2.2GHz

płyta - Gigabyte GA-M56S-S3

 

Procesor strasznie słaby :frowning: Budżet, hmm…nie powiem w tej chwili, bo nie wiem ale cos dobrego i zeby nie bylo ani najtansze ani za drogie, moze ok. 300zl.

Radeon 9800GTX  :shock:  Pierwsze słyszę o takiej karcie :smiley: Jak już coś to Geforce 9800GTX.

Na pewno byłby wydajniejszy od twojego, lecz nie spodziewałbym się szału, po za tym jest to stara konstrukcja, która w każdej chwili może przestać działać. Karty z serii 8800GT/9800GT miały bardzo często problemy z zimnymi lutami.

W nowe gierki raczej i tak nie zagrasz, w starsze gry do 2012 roku może jakoś odpalisz ale na fajerwerki bym się nie nastawiał.

Pomyłka, tak gf 9800gtx, sorrka :slight_smile: wracajac do tej mojej karty, jaka bym mogł wsadzic do mojego staruszka? :slight_smile: