Uszkodzony rejestr

W sumie nie wiedziałem jak nazwa tytuł wątku bo coś takiego stało mi sie pierwszy raz. Otóż przy starcie visty otworzyło mi się okno z informujące że vista nie może otworzy jakiegoś pliku. Plik ten jest związany z wysłaniem licencji za rejestracje w pewnym programie. Jakoś tak przez nieuwagę kliknąłem aby ten plik otworzy przy pomocy programu pdf Viver i teraz wszystkie ikony od wszystkich programów czy to na pulpicie czy w szybkim uruchamianiu mają ikony tego właśnie programu. Nawet jak chciałem zrobi przywracanie systemu to tam też jest ikona tego programu. Jak to naprawi? Za pomoc dzięki

PPM na pulpit->jak się nie mylę “ustawienia”->zmień głębię kolorów na 16 bit->zastosuj+OK->restart->zmień na 32 bit->zastosuj+OK->restart.

Niestety nic to nie dało dalej mam ikony jednego programu i klikając np na ikone Opery otwiera mi się program

To może tak spróbuj:PPM na ikonę->właściwości>zmień ikonę->sprawdź czy na liście pojawią się oryginalne ikony,jeżeli tak to zaznacz i zatwierdź,dłużej to będzie trwało ale może pomoże.Czy w innych folderach też zaszły zmiany?

manfred1 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jeśli masz kopię rejestru ,przywróć ją .

Lub pobierz fix "lnk " i scal z rejestrem .

http://www.winhelponline.com/articles/1 … Vista.html

Po wielkich trudach poprzez Panel sterowania itd zrobiłem przywracanie systemu i wszystko wróciło do normy. Za pomoc dzięki.