Uszkodzony system plików?

,

Witam.
Chciałem stworzyć oddzielną partycję na dysku. Biorąc pod uwagę że według mnie szybciej i lepiej robił to program EaseUS Partition Master 14.0 to pomyślałem że i w tym przypadku go użyję. Zmniejszyłem Partycję C: o 20 GB i kliknąłem zastosuj jednak wyłączyło mi podczas operacji prąd w komputerze. Teraz w programie widzę coś takiego:



Co ciekawe nie widać tego w Windowsowym Menedżerze dysku
Natomiast dysk 0 pokazuje coś takiego:
image

Co mam zrobić aby wszystko wróciło do normy?

Przywrócić wszystko z kopii zapasowej dysku :slight_smile:

Odłącz od płyty głównej wszystkie inne dyski fizyczne poza systemowym. Tak, by inne dyski nie powodowały zamieszania.
Kieruj się tym, co “widzi” Twój systemowy Menadżer dysków na tym jednym dysku systemowym.
Adnotacja%202020-05-30%20105057
Jeśli system działa(?), powyższy obraz dysku “0” jest nadal aktualny(?) i nadal masz zamiar utworzyć kolejną partycję(?), to kliknij PPMyszy na obszarze partycji C i wybierz z menu kontekstowego “Zmniejsz wolumin…” i kieruj się kreatorem. Zostanie utworzony obszar “nieprzydzielony”. Na tym obszarze kliknij PPM i wybierz “Nowy wolumin prosty”, znowu kieruj się kreatorem aż do finału. Nowa partycja, np. D powinna się utworzyć na prawo od partycji C.

Gdyby coś w powyższy sposób nie zadziałało, np. zbyt mało miejsca na obszarze nieprzydzielonym, a styl partycji jest GPT (jak twierdzisz), to posłuż się Easeus Partition Master (jak na zrzucie w interfejsie graficznym) w podobny sposób jak powyżej.

Do całości dochodzą dziwne błędy od czasu problemów z utworzeniem tej partycji. Dostaję takie errory: image

Dlaczego?! Że co? Dopiero narzędzie do optymalizacji dysków pokazało co się dzieje: image
image
Czyli co się stało? Dysk jest jako GPT co oznacza że może mieć bardzo dużo partycji (o ile nie nieskończenie dużo) Tak więc co jest nie tak i jak mogę to naprawić jeżeli jedyne programy które to widzą to easeus i defragmentator?