Uszkodzony system windows 7

Zaczęło się od tego, nie działały mi pendrive’y (system ich nie widział) toteż wpadłem na pomysł aby usunąć w menedżerze urządzeń główne koncentratory USB, pamięci masowe z nadzieją żę się z automatu zainstalują po ponownym uruchomieniu. Bluescreen podczas usuwania powyższych rzeczy jeszcze rozumie, ale jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem, że system nie startuje. Po pierwszym ekranie biosu widać czarny ekran zamiast ładowania systemu :slight_smile:

Pomyślałem, cóż może włączę tryb awaryjny-ależ skąd nie da się. No to w takim razie włożę płytę z systemem naprawi się co się ma naprawić i będzie po problemie. Nic z tych rzeczy-płyta zaczyna bootować, pisze wciśnij dowolny klawisz… wciskam i oczom ujrzawszy czarny ekran straciłem pomysły jak odratować system rozwalony z własnej lekkomyślności.

lDziwne, że nie mogę sie dostatać do tego trybu awaryjnego i tych innych opcji jak wiersz poleceń itp. przez F8 płytę mam od Gigabyte .

Cóż począć? System i konfiguracja jak w podpisie.

Poczekać, może w końcu odpali, a jak nie to masz po prostu uszkodzoną płytę albo napęd cd.

tomawaw ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Włóż tą płytę do innego komputera albo sprawdź jakiś LiveCD linuksa np. Gparted (zajmuje ze 120 MB) i będzie jaśniejsze czy to płyta czy DVD jest nie teges.

I zrobiło się nieciekawie. Płyta bootowalna z memtestem działa, ale z win 7 juz nie. Zrobiłem w ultraiso bootowalny dysk USB, próbuję zbootować i pokazuje wcisnij cos tam aby bootować i … czarny ekran, tak jak z płytą. to jakieś fatum? na prawdę nic nie można zrobić?

Że tak zapytam, nie masz żadnego dysku wymiennego w czytniku kart pamięci? U mnie jak siedzi karta w czytniku to również czarny ekran i nie odpala windows :wink:

Wkurzyłem się i zresetowałem bios i zaczęło ładować pliki!

I udało się z pomocą narzędzi odzyskiwania naprawiłem system. Dzięki za uwagi.