Uszkodzony Windows Xp -Bluescreen podzas włączania


(Robert090) #1

Siema, właśnie piszę od kolegi, bo mi się windows w kompie zepsuł, a dokładnie. Gdy che włączyć windowsa to mi się błąd robi i restartje sie komp. A to sie stało , jak zainstalowałem sobie antywira i on mi wykrył wirusa, ja go skasowałem, nagle komp sie wylanczyl, a teraz nie dziala. Da się moze zainstalować wina, bez utraty danych. Pomocy. z gory dzieki.


(Piotrkijak) #2

Tak, ale najpierw sugerowałbym pobrać Doktor Web Curelt live cd, zabootować, zaktualizować bazę wirusów i zrobić pełny skan. Dopiero po pewności, gdy system będzie czysty, wykonaj nakładkę systemu wciskając klawisz r po zaakceptowaniu licencji klawiszem f8.


(Robert090) #3

Nie miałem wirusów, bo wcześniej skanowałem, tlko miałem genarator key i antywirus go wykrył jako wirus.

Mógłbyś mi wytłumaczyć jak zrobić tego formata bez utraty danych ?


(Piotrkijak) #4

Keygen, oj nie ładnie piracić oprogramowanie... [-X Napisane masz wyżej. Ta nadoda którą wyżej opisałem spowoduje bez formatowania skopiowania plików instalatora na dysk i tak jakby zainstalowanie Windowsa od nowa, ale w rzeczywistości instalator nadpisze tylko pliki i po zakończeniu instalacji i uruchomieniu Windowsa wszystko będziesz miał w takim stanie jak wcześniej. Tylko dla pewności w momencie jak będzie etap gdzie tworzy się konta użytkowników zresetuj komputer, bo jeżeli instalator ponownie zaproponowałby utworzenie konta i utworzyłbyś je, to straciłbyś dostęp do tamtego i niby do danych miałbyś dostęp, ale musisałbyś instalować od nowa cały soft, a tak nie będziesz musiał. Co do keygenów, to musisz uważać, bo one z reguły fałszywie są wskazywane przez antywirusa, że są zainfekowane, ale trzeba też uważać, bo są przypadki, że keygen nie jest keygenem, tylko wirusem/trojanem i oczywiście uruchamiając go zamiast wygenerować klucz, to zaaplikujesz sobie do systemu wirusa/trojana.


(Robert090) #5

No tak, ale ja teraz nie mam przy sobie płytki cd i nie mam na co to wgrać. Nie ma innego sposobu na zainstalowanie win bez utraty danych ?


(Piotrkijak) #6

Innej opcji nie ma.


(Robert090) #7

Ale mi się nie wyświetla ta opcja r. Pojawiło mi się na początku, ale to anulowałem, bo nie wiedziałem dokładnie co to jest, a teraz sie to nie pojawia.


(Piotrkijak) #8

Wejdź do konsoli odzyskiwania systemu, zaloguj się do pierwszego systemu i wpisz polecenia:

copy x:\i386\ntldr c:\ wciśnij enter oraz copy ntdetect.com c:\ i wtedy sprawdź, czy Ci wyjdzie, jeżeli nie, to nic nie zrobisz, zostaje format.


(Robert090) #9

Wtedy gdy chciałem sformatować, miałem opcję do wyboru "zainstaluj system, pliki zostaną nie naruszone" cz co w tym stylu, no i to wziąłem no i ładnie wszystko śmiga. Dzięki za chęć pomocy.

Ale mam jeszcze jedno pytanie :

Gdy włączam kompa, to mam do wyboru dwa windowsy

-Windows Xp Professional i

-Windows Xp Professional, jak się tego pozbyć ?

a i chciałbym jeszcze dodać że ten pierwszy to ten nowy, działający, a ten drugi to ten zepsuty, który nie działa.


(Piotrkijak) #10

Kurcze, już nawet sobie zapomniałem, że Windows ma taką opcję, bo od mojej 9 letniej styczności z XP, skorzystałem z tego może raptem 1-2 razy.... :stuck_out_tongue_winking_eye: Co do mulitboot'u , musisz wyedytować plik boot.ini. Zrobisz to poprzez start->uruchom->msconfig. Tam będzie zakładka uruchamianie i tam będzie opcja edycji boot.ini. Dokładnie Ci nie napiszę co i jak, bo ja już przesiadłem się na Sevena i właśnie nie pamiętam jak to wygląda w XP...


(Robert090) #11

To ja wszystko wiem, ale w boot.ini mam WINDOWS.0 i WINDOWS a skąd mam wiedzieć, który jest ten uszkodzony ?

-- Dodane 04.02.2011 (Pt) 20:35 --

Wydaję mi się że trzeba skasować WINDOWSA, a nie WINDOWSA.0.

Dlatego że WINDOWS zajmuję podejrzanie dużo 3.20gb, a WINDOWS.0 zajmuję 1.51gb, no i w WINDOWSIE znajdują się takie pliki które używałem na tym zepsutym kompie, a na tym WINDOWSIE.0 nie ma żadnych takich plików, tylko jest w WINDOWS.0 -> Rescoures jest Theme Luna a takiego motywu chyba nie ma w zwykłym windowsie.

Ten kto ma Windowsa Xp może mógłby sprawdzić czy ma taki motyw ?


(Piotrkijak) #12

Na 100% jest Luna w XP. To jest ten theme co masz po instalacji systemu. Co do folderu, to ja też usunąłbym Windows.


(Robert090) #13

Dzięki Wielkie, bez was nie dałbym pewnie sobie rady. Zrobiłem jeszcze jedno, do nazwy windowsa drugiego dopisałem sobie liczbę i już na 100% wiedziałem że to jest ten WINDOWS uszkodzony. Dzięki.


(Frog) #14

Robert09 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif