Uszkodzony Windows Xp -Bluescreen podzas włączania

Siema, właśnie piszę od kolegi, bo mi się windows w kompie zepsuł, a dokładnie. Gdy che włączyć windowsa to mi się błąd robi i restartje sie komp. A to sie stało , jak zainstalowałem sobie antywira i on mi wykrył wirusa, ja go skasowałem, nagle komp sie wylanczyl, a teraz nie dziala. Da się moze zainstalować wina, bez utraty danych. Pomocy. z gory dzieki.

Tak, ale najpierw sugerowałbym pobrać Doktor Web Curelt live cd, zabootować, zaktualizować bazę wirusów i zrobić pełny skan. Dopiero po pewności, gdy system będzie czysty, wykonaj nakładkę systemu wciskając klawisz r po zaakceptowaniu licencji klawiszem f8.

Nie miałem wirusów, bo wcześniej skanowałem, tlko miałem genarator key i antywirus go wykrył jako wirus.

Mógłbyś mi wytłumaczyć jak zrobić tego formata bez utraty danych ?

Keygen, oj nie ładnie piracić oprogramowanie… [-X Napisane masz wyżej. Ta nadoda którą wyżej opisałem spowoduje bez formatowania skopiowania plików instalatora na dysk i tak jakby zainstalowanie Windowsa od nowa, ale w rzeczywistości instalator nadpisze tylko pliki i po zakończeniu instalacji i uruchomieniu Windowsa wszystko będziesz miał w takim stanie jak wcześniej. Tylko dla pewności w momencie jak będzie etap gdzie tworzy się konta użytkowników zresetuj komputer, bo jeżeli instalator ponownie zaproponowałby utworzenie konta i utworzyłbyś je, to straciłbyś dostęp do tamtego i niby do danych miałbyś dostęp, ale musisałbyś instalować od nowa cały soft, a tak nie będziesz musiał. Co do keygenów, to musisz uważać, bo one z reguły fałszywie są wskazywane przez antywirusa, że są zainfekowane, ale trzeba też uważać, bo są przypadki, że keygen nie jest keygenem, tylko wirusem/trojanem i oczywiście uruchamiając go zamiast wygenerować klucz, to zaaplikujesz sobie do systemu wirusa/trojana.

No tak, ale ja teraz nie mam przy sobie płytki cd i nie mam na co to wgrać. Nie ma innego sposobu na zainstalowanie win bez utraty danych ?

Innej opcji nie ma.

Ale mi się nie wyświetla ta opcja r. Pojawiło mi się na początku, ale to anulowałem, bo nie wiedziałem dokładnie co to jest, a teraz sie to nie pojawia.

Wejdź do konsoli odzyskiwania systemu, zaloguj się do pierwszego systemu i wpisz polecenia:

copy x:\i386\ntldr c:\ wciśnij enter oraz copy ntdetect.com c:\ i wtedy sprawdź, czy Ci wyjdzie, jeżeli nie, to nic nie zrobisz, zostaje format.

Wtedy gdy chciałem sformatować, miałem opcję do wyboru “zainstaluj system, pliki zostaną nie naruszone” cz co w tym stylu, no i to wziąłem no i ładnie wszystko śmiga. Dzięki za chęć pomocy.

Ale mam jeszcze jedno pytanie :

Gdy włączam kompa, to mam do wyboru dwa windowsy

-Windows Xp Professional i

-Windows Xp Professional, jak się tego pozbyć ?

a i chciałbym jeszcze dodać że ten pierwszy to ten nowy, działający, a ten drugi to ten zepsuty, który nie działa.

Kurcze, już nawet sobie zapomniałem, że Windows ma taką opcję, bo od mojej 9 letniej styczności z XP, skorzystałem z tego może raptem 1-2 razy… :stuck_out_tongue_winking_eye: Co do mulitboot’u , musisz wyedytować plik boot.ini. Zrobisz to poprzez start->uruchom->msconfig. Tam będzie zakładka uruchamianie i tam będzie opcja edycji boot.ini. Dokładnie Ci nie napiszę co i jak, bo ja już przesiadłem się na Sevena i właśnie nie pamiętam jak to wygląda w XP…

To ja wszystko wiem, ale w boot.ini mam WINDOWS.0 i WINDOWS a skąd mam wiedzieć, który jest ten uszkodzony ?

Dodane 04.02.2011 (Pt) 20:35

Wydaję mi się że trzeba skasować WINDOWSA, a nie WINDOWSA.0.

Dlatego że WINDOWS zajmuję podejrzanie dużo 3.20gb, a WINDOWS.0 zajmuję 1.51gb, no i w WINDOWSIE znajdują się takie pliki które używałem na tym zepsutym kompie, a na tym WINDOWSIE.0 nie ma żadnych takich plików, tylko jest w WINDOWS.0 -> Rescoures jest Theme Luna a takiego motywu chyba nie ma w zwykłym windowsie.

Ten kto ma Windowsa Xp może mógłby sprawdzić czy ma taki motyw ?

Na 100% jest Luna w XP. To jest ten theme co masz po instalacji systemu. Co do folderu, to ja też usunąłbym Windows.

Dzięki Wielkie, bez was nie dałbym pewnie sobie rady. Zrobiłem jeszcze jedno, do nazwy windowsa drugiego dopisałem sobie liczbę i już na 100% wiedziałem że to jest ten WINDOWS uszkodzony. Dzięki.

Robert09 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif