Uszkodzony Word po wyjęciu pendrive bez bezpiecznego usuwania sprzetu


(eveline17) #1

Czesc. Mam dosc glupi problem. Poprawialam dokument Word bezpośrednio na Pendrivie. Spieszylo mi sie, bo bylo to w bibliotece i wyjelam USB bez kreatora bezpiecznego usuwania sprzetu. Teraz probuje otworzyc ten plik i pojawia sie komunikat: Nie mozna otworzyc pliku XXX, poniewaz sa problemy z jego zawartoscia. Po kliknieciu OK pojawia sie komunikat: Program Word odnalazl w dokumencie zawartosci, ktorej nie mozna odczytac. Czy chcesz odzyskac zawartosc tego dokumentu? Jesli dokument pochodzi z zaufanego zrodla kliknij OK. Klikam OK, ale pozniej znow jest pierwszy komunikat i nic sie nie dzieje. Jak moge odzyskac tresc dokumentu .docx? Probowalam spakowac w zip oraz otworzyc i naprawic z Pliku Otworz, ale nic to nie dalo.


(Veers) #2

Niestety - lecz treści nie odzyskasz, bo nie została zapisana.


(SlawekB44) #3

Pobierz i uruchom DMDE (z podpiętym penem)
DMDE - nie wymaga instalacji
GUI for Windows
http://dmde.com/moredownload.html
urz fizyczne > wybierz Pena
W otwartym oknie Partycje zaznacz istniejącą partycje i klik na
otwórz wolumin
Wszystkie znalezione i rekonstrukcja
po zakończeniu szukaj pliku z choć częścią nazwy uszkodzonego pliku .docx
Możliwe:
~(nazwa pliku, lub jej część).docx
CTRL+u > odzysk pliku do katalogu na innym nośniku.


(Mark7) #4

Programy z pakietu MS Office mają domyślnie ustawione zapisywanie kopii zapasowej co 10 min - odpowiednio dla Worda będzie : C:\Users\twoja_nazwa_użytkownika\AppData\Roaming\Microsoft\Word\ - spróbuj tam coś znaleźć (uwaga folder AppData jest folderem ukrytym).


(pocolog) #5

@Mark7 Marne na to szanse. Koleżanka pisze, że akcja miała miejsce w publicznej bibliotece, te dane tymczasowe już na pewno zostały wyczyszczone lub nadpisane :wink:


(daras28-82) #6

Tu nie jest kluczem “bezpieczne usuwanie” a sam zapis, jeżeli pedzio został wyciągnięty w trakcie zapisu to nie odzyskasz danych których fizycznie tam nie było bo nie zostały zapisane.


#7

Może libre office da radę część treści odczytać.